Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 18d. 11:43

Bus išduodami tik elektroniniai nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai

Slogai nepraeinant per 10 dienų, reikėtų kreiptis į gydytoją.
Photos.com / Ligonis

Šiuo metu dar galima išduoti popierinius pažymėjimus, tačiau nuo liepos 1 d. bus išduodami tik elektroniniai nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai.

„Sodros“ pranešime spaudai tieigiama, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau dabar noriai naudojasi Elektronine nedarbingumo pažymėjimų tvarkymo sistema (EPTS). Jeigu per sausio mėnesį išduota apie tūkstantį elektroninių pažymėjimų, tai gegužę jų skaičius siekė beveik 60 tūkstančių.

Elektroninių pažymėjimų išdavimas taupo ne tik gydytojų, bet ir darbdavių bei pacientų laiką. Darbdavys, prisijungęs prie EDAS (Elektroninės draudėjų aptarnavimo sistemos), mato informaciją apie savo darbuotojo laikinąjį nedarbingumą ir gali elektroniniu būdu pateikti „Sodrai“ visą pašalpos skyrimui reikalingą informaciją. Apdraustasis pateikti prašymą pašalpai skirti internetu per EGAS (Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą) taip pat gali kur kas greičiau bei patogiau nei vykstant į „Sodros“ teritorinį skyrių. Primename, jog teikiant prašymą ligos pašalpai skirti elektroninis parašas nebūtinas, pakanka tik identifikuotis per elektroninės bankininkystės priemones.

„Išduodant elektroninius nedarbingumo pažymėjimus ir neprašant sveikatos priežiūros įstaigų atspausdinti pranešimo apie išduotą elektroninį pažymėjimą, kuris pateikiamas darbdaviui, mažėja ir sąnaudos, ir archyvų poreikis“, – pastebėjo VSDF valdybos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Strumskis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min