Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 11d. 12:46

Bus nubausti pirmieji varveklių nenudaužę pastatų šeimininkai

Varvekliai GMF kiemelyje
Kamilės nuotr. / Varvekliai Vilniuje žmonių kol kas šią žiemą dar nesužalojo.

Varveklių nenudaužiusių pastatų savininkams gresia baudos – jau ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės Administracinė komisija ketina nubausti pirmuosius 30 asmenų. Jiems gresia baudos iki 2 tūkst. Lt.

Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus Rimanto Ramanausko teigimu, įspėjimų dėl varveklių ar sniego ant pastatų kasdien išrašoma dešimtimis, o pirmieji 30 nesusitvarkiusių asmenų jau privalės sumokėti ir baudas.

Įspėjimų – šimtai

„Šiuo metu nuo stogų krintantys varvekliai kelia realų pavojų. Viešosios tvarkos skyrius turi darbo, per dieną išrašoma dešimtys protokolų. Iš pradžių stengiamės įspėti, bet jeigu nesitvarko – baudžiame. Šiuo metu 30 žmonių laukia Administracinės komisijos sprendimo, kad jiems teks sumokėti baudą iki 2 tūkst. Lt“, – sakė R.Ramanauskas.

Tiesa, pirmą kartą baudžiamiems pastatų šeimininkams bauda gali būti ir mažesnė – 500 Lt. „Baudos dydis priklauso nuo varveklių dydžio, vietos, kur stovi pastatas, ar šeimininkai reagavo į įspėjimus, nebandė išsisukti nuo baudos“, – tvirtino R.Ramanauskas.

Departamento direktorius teigė, kad nuolaidų varveklių nepašalinę asmenys neturėtų laukti. „Jeigu jie galvoja, kad savo neveiklumu gali rizikuoti kažką sužaloti, tai mes to negalime leisti. Tikrai nebūsime gailestingi“, – įspėjo R.Ramanauskas.

Šią žiemą savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamentas dar nėra sulaukęs pranešimų, kad krintantys varvekliai ar sniegas būtų sužaloję žmones, apgadinti tik automobiliai.

„Įspėjimai veikia, žmonės gana geranoriškai reaguoja, matyt, pajuto, kad yra tarnyba, kuri tikrina, ar pašalinti varvekliai, sniegas nuo stogų, to nepadariusius – baudžia. Taip pat veikia tai, kad baudžiame ne įmones, įsikūrusias tuose pastatuose, o jų vadovus, todėl jie baudas privalo sumokėti iš savo kišenės“, – teigė R.Ramanauskas.

Ši tvarka ne vieną įmonės savininką paskatina susimąstyti, ar geriau sumokėti kelis šimtus litų ir pasamdyti tarnybą, kuri nudaužys varveklius, ar mokėti 2 tūkst. Lt baudą ir taip papildyti biudžetą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min