Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus tiriama, ar Saulius Stoma žadėjo įdarbinti jauną merginą mainais už draugystę

Parlamentaras S.Stoma pripažino esąs „vienas aktyvesnių“ įstatymų kalvių vasarą, tačiau ne dėl savireklamos. Esą kol neužgriuvo posėdžiai, palanku apgalvoti ir siūlyti naujas idėjas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Parlamentaras S.Stoma
Šaltinis: BNS
0
A A

Parlamentaro, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausančio Sauliaus Stomos elgesį vertins Seimo etikos sargai.

Parlamento Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) akiratyje S.Stoma atsidūrė pramoginei televizijos laidai parodžius slapta filmuotą medžiagą, iš kurios galima suprasti, jog jaunai merginai, su kuria susipažino internete, Seimo narys žadėjęs ją įdarbinti padėjėja, tačiau prieš tai siūlė nuvažiuoti prie jūros savaitgaliui „bandomajam laikotarpiui“.

„Aš asmeniškai labai rimtai žiūriu, nes akivaizdžiai matyti, kad Seimo narys tariasi, kad priims į darbą, mokės du tūkstančius, bet prieš tai reikia nuvažiuot į Palangą “pabandyti„. Reikia atlikti išsamų tyrimą, ir aš šį klausimą teiksiu posėdyje kitą trečiadienį“, – BNS sakė EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Jis taip pat tvirtino, kad pateikus neiškarpytus pokalbius būtų matyti, jog jis merginai nežadėjęs jos įdarbinti, o pokalbis šia tema buvo išprovokuotas.

„Kaip kitiems Seimo nariams ir jų padėjėjams jaustis, jei visuomenė dabar galvos, kad padėjėjais įdarbinama tokiu būdu, tikrai turi būti atliktas tyrimas“, – piktinosi parlamento etikos sargų vadas.

TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma teigė, kad frakcija savo kolegos elgesio kol kas nesiėmė vertinti, laukia jo paaiškinimų, o istoriją aiškintis turėtų frakcijos etikos komisija.

„Čia turėtų aiškintis frakcijos etikos komisija, jei jie siūlys verdiktą, tuomet frakcija jau spręs, ar priimti vienokį ar kitokį politinį sprendimą“, – BNS sakė J.Razma.

Jis pats sakė iš S.Stomos tik išgirdęs patikinimą, jog šis gindamasis kreipsis į teismą.

Parlamentaras aiškindamas situaciją BNS tvirtino, kad kalbos apie įdarbinimą esą buvo išprovokuotos, taip pat tvirtino ketinantis televizininkus paduoti į teismą.

„Ruošiu kreipimąsi į teismą, nes buvo peržengtos ribos, kada galimas ir ne slaptas sekimas, pokalbių įrašymas. Nors politikas ir viešas asmuo, tačiau jis irgi turi teisę į asmeninį gyvenimą, ir šioje erdvėje sekimas galimas, jei daromas nusikaltimas, o šiuo atveju nebuvo jokio nusižengimo nei teisės, nei moralės požiūriu, buvo kalbama apie rimtus jausmus, jei jie tokie atsirastų“, – sakė Seimo narys.

Jis taip pat tvirtino, kad pateikus neiškarpytus pokalbius būtų matyti, jog jis merginai nežadėjęs jos įdarbinti, o pokalbis šia tema buvo išprovokuotas.

„Aš laukiu, kai teisme bus pateikti visi įrašai, neiškarpyti, ir ten bus matyti, kad nebuvo kalbų apie jokius pažadus įdarbinti, kai televizijos laidoje sudaromas kitoks įspūdis. Kalbos apie įdarbinimą buvo provokuojamos, ir aš ne žadėjau, o kalbėjau abstrakčiai, kalbant apie Seimo nario veiklą“, – sakė S.Stoma.

Kiekvienas Seimo narys turi teisę samdyti tris apmokamus padėdėjus.

Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė sakė, kad jos tarnyba tirtų televizijos laidos veiksmus, jei gautų skundą.

„Jeigu mes gautume skundą, žinoma, mes tirtume, bet jei negausime, tai tikrai netirsime“, – BNS trečiadienį sakė inspektorė.

Anot jos, tyrimo metu tikriausiai būtų prašoma pateikti visą pokalbio įrašą.

Inspektorė teigė kol kas neketinanti viešai išsakyti savo nuomonės.

„Esu teisininkė ir paprastai duodu teisinį vertinimą. Šioje situacijoje aš galiu savyje turėti kažkokią nuomonę, bet jos visuomenei skleisti tikrai negaliu. Tai būtų tik mano išankstinė nuomonė“, – kalbėjo Z.Zamžickienė.

Negalima leisti, kad kažkas darytųsi pinigus, vogdami ir pardavinėdami kitų žmonių  asmeninius gyvenimus, sako S. Stoma

S.Stoma gindamas asmens teises kreipsis į teismą

Po  KK2 laidų apie neva buvusį priekabiavimą prie jaunos merginos Seimo narys Saulius Stoma ruošia kreipimąsi į teismą. Jo nuomone, šiuo atveju buvo grubiai peržengtos ribos, kada slaptas sekimas, asmeninių pokalbių įrašinėjimas irviešinimas yra galimas, o kada ne. Pagal Konstituciją ir įstatymus net ir viešas asmuo turi teisę į privatumą, kurią peržengti pašaliniai asmenys gali tik jei vykdomas nusikaltimas, teigiama parlamentaro pranešime spaudai.

„Šiuo atveju, nebuvo jokio nusižengimo ne tik teisės, bet ir moralės požiūriu“, – teigia  parlamentaras.

Jis taip pat tvirtino, kad pateikus neiškarpytus pokalbius bus matyti, jog jis merginai nežadėjęs jos įdarbinti, o pokalbis šia tema buvo išprovokuotas.

„Aš laukiu, kai teisme bus pateikti visi įrašai, neiškarpyti, ir ten bus matyti, kad nebuvo kalbų apie jokius pažadus įdarbinti, nors televizijos laidoje sudaromas kitoks įspūdis. Nebuvo ir jokių amoralių pasiūlymų, nors toks vaizdas sudaromas,“ – sakė S. Stoma.

Jis teigia esąs laisvas žmogus ir viešo asmens statusas neturėtų trukdyti gyventi normalų smeninį gyvenimą. Toks trukdymas ir jo paties bei aplinkinių žmonių orumo niekinimas yra grubus Konstitucijos ir įstatymų pažeidimas. Visuomenės interesas čia būtų nubrėžti aiškias ribas, saugančias pačią žmogiškumo esmę nuo įsisiautėjusios „be tabu“ ideologijos.

„Negalima leisti, kad kažkas darytųsi pinigus, vogdami ir pardavinėdami kitų žmonių  asmeninius gyvenimus,“ – sako S. Stoma

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min