Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 25d. 09:45

Būsimiems tėveliams stinga informacijos apie nėštumą ir vaikų auginimą

Nėštumas
Photos.com / Tėvams stinga informacijos apie nėštumą.

Nuo praėjusios savaitės Klaipėdoje pradėjo veikti mokyklėlė būsimiems tėvams. Pirmoje paskaitoje dalyvavo 24 nėštukės bei 9 būsimieji tėveliai.

Nemokamas paskaitas organizuojantys Klaipėdos  visuomenės sveikatos biuro specialistai atliko apklausą, po kurios paaiškėjo, kad šeimos pagausėjimo laukiančios poros stokoja dėmesio. Paskaitų dalyviai patikino, kad mieste trūksta nemokamų užsiėmimų būsimiems tėvams. 

„56 procentai apklaustų tėvelių patikino, kad dėmesio visuomenėje būsimiems tėvams galėtų būti daugiau. Dažniausia buvo nurodoma, kad trūksta informacijos apie nėštumo eigą bei natūralų maitinimą (žindymą), apie pačios nėščiosios mitybą bei vitaminų vartojimą nėštumo metu, o taip pat apie moters fiziologinius ir psichologinius pokyčius nėštumo metu. Dažniausiai tėveliai informacijos ieško internete. Deja, tenka pripažinti, kad tokia informacija ne visada gali būti teisinga ir neretai gali suklaidinti“ - , pasakojo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro l.e.p. direktorė Ineta Pačiauskaitė.

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Kūdikis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Kūdikis

Pasak paskaitų organizatorių, būsimi tėvai nurodė informacijos apie nėštumą, gimdymą, kūdikio auginimą ieškantys ne tik internete, bet ir žurnaluose, knygose bei televizijos laidose. Iš dalyvavusių mamyčių, 72 proc. nurodė, kad nelanko jokių joms skirtų kursų.  Moterys nurodė, kad joms reikalingi fizinio aktyvumo užsiėmimai, taip pat susitikimai, kurių metu būtų suteikiama daugiau žinių apie gimdymą ir žindymą, apie fizinį bei psichologinį bendravimą su kūdikiu, neslėpė, kad stinga nemokamų kursų. Pasak I. Pačiauskaitės, tokios apklausos bus rengiamos ir priimant kitus paskaitų dalyvius.

„Sulaukėme itin daug būsimų tėvelių skambučių dėl dalyvavimo nemokamose paskaitose. Nemažai susidomėjusių mokyklėle moterų laukiasi daugiau nei 30 savaičių, todėl atsižvelgdami į poreikį, organizuosime specialias paskaitas apie gimdymą ir natūralų maitinimą“ - , sakė I. Pačiauskaitė.

Užsiėmimai būsimiems tėvams vyksta Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure (Taikos pr. 76, Klaipėda). Paskaitas veda akušerė, psichologė bei kineziterapeutė. Norintys lankyti mokyklėlę privalo iš anksto užsiregistruoti telefonu 861230179 arba elektroniniu paštu toma@sveikatosbiuras.lt
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min