Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2019 09 03

Būsimoji EK vadovė ketina toliau stebėti JAV technologijų bendrovių veiklą Europoje

Būsimoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen planuoja per šimtą dienų pradėjusi eiti naująsias pareigas pasiūlyti naujų įstatymų, susijusių su dirbtinio intelekto ir „didžiųjų duomenų“ naudojimu.
Ursula von der Leyen
Ursula von der Leyen / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak verslo leidinio „The Wall Street Journal“ (WSJ), tai rodo, jog Europos Sąjunga (ES) ketina ir toliau atidžiai stebėti amerikiečių technologijų bendrovių veiklą Europoje.

Europos Komisija jau atlieka tyrimus, susijusius su kelių milžinių praktika, įskaitant „Facebook“ ir „Amazon“, norėdama įvertinti, kaip šios korporacijos naudoja duomenis, surinktus per savo valdomas platformas. Jei bus nustatyta pažeidimų, gali būti skirtos kelis milijardus JAV dolerių siekiančios baudos.

Tyrimus pradėjo už konkurenciją atsakinga Europos Komisijos narė Margrethe Vestager.

„Amazon“ ir „Facebook“ savo ruožtu neigia, kad jų veikla pažeidžia kokius nors įstatymus.

Kita JAV technologijų milžinė „Google“ per pastaruosius kelerius metus jau buvo nubausta bendra 9,4 mlrd. JAV dolerių bauda po trijų atskirų ES tyrimų. Ketvirtas tyrimas šiuo metu yra pradiniame etape.

Tuo tarpu U. von der Leyen ir jos komanda nagrinėja daugybę iniciatyvų, skirtų sugriežtinti dabartinius reglamentus, taikomus amerikiečių technologijų bendrovių veiklai, pradedant veido atpažinimo technologijos naudojimo apribojimais ir baigiant fondo, kuris remtų Europos technologijų sektorių, įkūrimu. U. von der Leyen atstovas pareiškė, kad iki šiol nėra patvirtinta nė viena iš šių iniciatyvų.

Europos Komisija yra vienintelė ES institucija, turinti galias parengti naujus teisės aktų projektus, kuriuos vėliau turi patvirtinti ES institucijos ir Europos Parlamentas.

Liepos mėnesį U. von der Leyen pareiškė palaikanti sąžiningą didelių technologijų bendrovių , kurios „beveik nemoka jokių mokesčių“, apmokestinimą. Ji pažymėjo, kad jei technologijų įmonės „nori gauti pelno [iš veiklos Europoje], jos turi pasidalyti naštą“.

Savo ruožtu įmonių atstovai reikalauja vienodo požiūrio į visus sektoriaus dalyvius. „Tam, kad mokesčių reforma būtų teisinga, ji turi būti visuotinė ir paveikti visus sektorius“, – pareiškė Christianas Borggreenas, atstovaujantis Kompiuterių ir ryšių pramonės asociacijai, kuriai priklauso ir „Google“, „Facebook“ bei „Amazon“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius