Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būsimų Vilniaus pirmokų tėvams eilėse prie mokyklų šalti nereikės – registracija vyks internetu

Rugsėjo 1-oji
Sauliaus Žiūros nuotr. / Rugsėjo 1-oji
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet – pirmieji metai, kai būsimųjų pirmokų registracija Vilniuje vykdoma ne gyvai stovint eilėse prie norimos mokyklos. Prašymai nuo kovo 1-osios bus registruojami internetu. Taip, kaip jau ne vienerius metus renkami prašymai į vaikų darželius. Tiesa, pastaroji sistema nuolat strigdavo, sukeldama didžiulį tėvų nepasitenkinimą.

Vaikų, kurie lanko valstybinius sostinės darželius, tėvai dar labai gerai atsimena laikus, kai sprendimus, kurie vaikai gauna šiose įstaigose vietą, priimdavo darželių vadovės. Ne vienam tai siejosi su kyšio davimu ar bent jau pažadais prisidėti remontuojant darželio patalpas.

Buvo streso

Tačiau ir elektroninė prašymų registracija iš pradžių tėvams kėlė vien stresą – nuolat strigo, joje buvo daug klaidų, galų gale tekdavo vis tiek keliauti į savivaldybę ir iš naujo registruoti prašymą. O kur dar perstumdymas eilėse, kai pirmoje vietoje buvęs vaikas staiga atsidurdavo eilės gale, suskaičiavus visus pirmenybę kitiems vaikams suteikiančius balus.

Būsimuosius pirmokus iki šių mokslo metų tėvai irgi registruodavo stovėdami gyvoje eilėje norimoje mokykloje. Dabar, kaip sako Vilniaus miesto savivaldybė, „kovo 1 dieną, nuo 9 val. pradedama elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas – prašymus bus galima teikti internetu www.vilnius.lt/mokykla, registracija vyks nuolat, todėl tėvams nereikės stovėti naktinėse eilėse prie mokyklų“.

Ir prašymai nebus priimami vieną dieną – būsimų pirmokų tėvai juos galės teikti iki pat gegužės 26 dienos (prašymus pildyti galės nuolat), todėl savivaldybė kviečia neskubėti, įvertinti mokyklas, kurias norima pasirinkti, nes prašymo priėmimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui.

Tik internetu

Pateikdami prašymą ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai galės nurodyti iki penkių bendrojo ugdymo įstaigų.

Teikti prašymus bus galima užsiregistravus ir susikūrus paskyrą www.vilnius.lt, per elektroninę bankininkystę arba kitą elektroninės atpažinties priemonę. Popierinių prašymo formų nebeliko. Tad tų, kurie neturi galimybės užsiregistruoti internetu arba jiems to padaryti nepavyks, Vilniaus savivaldybėje, kitaip nei būsimųjų darželinukų tėvų, niekas nelauks. Jiems tereiks nuvykti į bet kurią mokyklą darbo metu – nuo 9 iki 17 val., gauti prieigą prie kompiuterio ir jie galės savarankiškai užpildyti prašymą, susikūrę paskyrą www.vilnius.lt arba pasinaudoję savo elektronine bankininkyste.

„Pateikdami prašymą ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai galės nurodyti iki penkių bendrojo ugdymo įstaigų. Rekomenduojame pasirinkti vieną mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją, ir keturias mokyklas, į kurias taip pat norėtumėte leisti savo vaiką. Atkreipiame dėmesį, kad visos pasirinktos mokyklos yra lygiavertės ir jų pasirinkimo eiliškumas neturi įtakos tam, į kurią bus priimtas vaikas“, – primena Vilniaus savivaldybė.

Internetu užpildyti prašymai bus perduoti nurodytoms mokykloms, kurios toliau mokinių priėmimą vykdys savarankiškai. Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje mokyklų interneto svetainėse. Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti iki rugpjūčio 31 dienos.

Vilniaus m. sav. nuotr./Infografikas
Vilniaus m. sav. nuotr./Infografikas

Pirmumo teisė – gyvenantiems teritorijoje

Vilniaus savivaldybės puslapyje galima rasti ir interaktyvų mokyklų žemėlapį, kuriame įvedus namų adresą, mokymo kalbą ir klasę galima bus pamatyti mokyklą, į kurią registruojantis suteikiamas prioritetas pagal gyvenamąją vietą.

„Ar mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta gyvenamajai vietai, priklausys nuo to, ar visi mokyklos teritorijos mokiniai norės mokytis šioje mokykloje. Jeigu bus laisvų vietų, šie mokiniai bus priimti į norimą mokyklą“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta gyvenamajai vietai, jeigu bus laisvų vietų.

Pirmokų skaičius pastaraisiais metais Vilniuje gerokai išaugo, tad gali nutikti, kad į norimą mokyklą pateks tikrai ne visi norintieji. Pirmumo teisę turės tų tėvų vaikai, kurie yra bent prieš dvejus metus deklaravę savo gyvenamąją vietą mokyklai priskirtoje teritorijoje. Taip pat pirmumo kriterijus taikomas mokiniams, kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje įsigytame ar išsinuomotame būste, kuriame faktiškai gyvenama. Nuomos atveju – nuomos sutartis, būsto įsigijimo atveju – būsto pirkimo sutartis turi būti užregistruota Registrų centre.

Tvarka prašymus registruoti elektroniniu būdų galioja ne tik pirmokų tėvams, bet ir tų mokinių, kurie keičia mokyklas, pereina iš pradinių mokyklų į pagrindines, progimnazijas ar ilgąsias gimnazijas, iš progimnazijų į gimnazijas ir pan.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Rugsėjo 1-oji Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pirmokai

„Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą (penktą, devintą (I gimnazijos) ar vienuoliktą (III gimnazijos) klases) toje pačioje mokykloje, kaip ir pagal dabar galiojančią tvarką, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje. Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai“, – sakė Algminas Pakalniškis, laikinasis Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min