TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvę apskričių viršininkai skiriami Vyriausybės atstovais į regioninės plėtros tarybas

Vyriausybės pastatas Vilniuje
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Vyriausybės pastatas Vilniuje
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjero politinę aplinką neseniai papildę buvę apskričių viršininkai iki šių metų pabaigos turėtų prarasti patarėjų statusą, tačiau išliks valstybės tarnyboje, antradienį rašo dienraštis „Kauno diena“.

Kai šių metų liepos 1 dieną buvo panaikintos apskričių viršininkų administracijos, didesnė dalis apskričių vadovų buvo paskirti premjero patarėjais regioninės plėtros klausimais ir suplanuota juos paskirti Vyriausybės atstovais regioninėse tarybose.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nuspręsta preliminariai pritarti nutarimui dėl buvusių apskričių viršininkų, tapusių premjero patarėjais, paskyrimo į regioninės plėtros tarybas. Trečiadienį šis nutarimas turėtų būti formaliai priimtas Vyriausybės posėdyje.

„Dabar priimtu Vyriausybės nutarimu tik įforminsim tai, kas iš esmės jau vyksta – premjero patarėjai regioninės plėtros klausimais jau dirba tose tarybose, rengia jų posėdžius, dalyvauja juose“, – dienraščiui sakė Ministro pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis.

Įstatymai numato, kad Vyriausybė privalo paskirti po vieną savo atstovą į kiekvieną regioninės plėtros tarybą. Tokių tarybų iš viso yra dešimt – kiekvienoje apskrityje. Jos nariai yra ne tik Vyriausybės atstovai, bet ir atitinkamos apskrities savivaldybių merai bei deleguoti tarybų nariai.

Regioninės plėtros taryba posėdžiauja maždaug po kartą per ketvirtį ir svarsto daugiausia Europos Sąjungos (ES) lėšų paskirstymo apskrityse klausimus, taip pat reikalus, liečiančius kelias toje apskrityje esančias savivaldybes.

Pagal dabar galiojančius įstatymus Vyriausybės atstovais į regioninės plėtros tarybas gali būti paskirti tiktai kokias nors formalias pareigas valstybėje einantys asmenys. Todėl, pasak D.Matulionio, Vyriausybėje ir buvo priimtas politinis sprendimas buvusius apskričių viršininkus paskirti premjero patarėjais, nustatyti jiems atlyginimą iš valstybės biudžeto, tik tada paskirti juos Vyriausybės atstovais regioninės plėtros tarybose.

Vis dėlto Vyriausybė pripažino, kad nėra gera praktika buvusius apskričių viršininkus skirti premjero patarėjo lygmens pareigūnais ir tik tuomet juos deleguoti į regionines tarybas. „Todėl nuspręsta parengti Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kurios numatytų tokią pareigybę – Vyriausybės atstovas regioninės plėtros taryboje“, – aiškino Ministro pirmininko tarnybos kancleris.

Kai Seimas pataisys įstatymą ir valstybės tarnybos registre atsiras Vyriausybės atstovo regioninės plėtros taryboje pareigybė, visus buvusius apskričių viršininkus, paskirtus tokiais atstovais, bus galima atleisti iš premjero patarėjų pareigų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min