Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 01 03

Buvęs A.Verygos patarėjas įsidarbino Vilniaus psichiatrijos ligoninėje

Buvęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjas Danas Bakša įsidarbino direktoriaus patarėju Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje.
Danas Bakša
Danas Bakša / Sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.

Šiai įstaigai laikinai vadovauja Arūnas Germanavičius, jis pakeitė iš pareigų dėl pažeidimų ministro sprendimu rudenį atleistą Valentą Mačiulį.

Laikinasis įstaigos vadovas BNS sakė, kad D.Bakša nuo antradienio užėmė naujai įsteigtą patarėjo etatą. Pats A.Germanavičius į pareigas paskirtas prieš Kalėdas.

„D.Bakša į pareigas pateko be konkurso, nes patarėjo pareigoms nereikalingas konkursas. (...) Aš jį pasirinkau todėl, kad susirinkau informaciją apie jį ir jo patirtis sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat nesena patirtis ministerijoje yra labai reikalinga šitai ligoninei. Kadangi mano atėjimo priežastis į šią ligoninę yra ta, kad turime peržiūrėti jos vaidmenį sveikatos priežiūros sistemoje, tai yra viena didžiausių psichiatrijos ligoninių, praeityje turėjusi nemažai problemų dėl žmogaus teisių ir kitų svarbių aspektų, tai būtent ir būtų svarbus D.Bakšos patyrimas peržiūrint įstaigos veiklas ir pasiūlant pokyčių planą šitai įstaigai“, – BNS aiškino A.Germanavičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė

Jis sako, kad ministerijai leidus ligoninėje įsteigta ir daugiau naujų etatų.

„Pokyčiams įvykdyti reikalingi ir kiti žmonės, dėl to mes šitoje įstaigoje gavome leidimą įkurti dar keturis etatus žmonėms, kurie bus vėliau pritraukti. Tai ir procesų analitikas, ir kitos pareigybės, tai nėra vien patarėjai“, – dėstė laikinasis įstaigos vadovas.

Paklaustas, kas jam rekomendavo D.Bakšą, A.Germanavičius sakė taręsis su buvusiais jo bendradarbiais ministerijose ir kitose įstaigose.

Pats A.Germanavičius pareigas eina nuo gruodžio 22-osios.

„Dirbu laikinai, prieš tai buvo laikotarpis praktiškai be vadovybės, direktoriaus pareigas ėjo pavaduotoja medicinai Alina Stigienė (...). Turiu 20 metų klinikinio darbo patirtį, tai pat turiu keleto metų vadovavimo nedidelėms įstaigoms patirtį – Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centras buvo įstaigas mano ir kolegų iniciatyva. Tai daugiau socialinės pagalbos, ne sveikatos priežiūros įstaiga, turėjome ne tokį didelį kolektyvą, tačiau tai buvo labai svarbi grandis psichiatrinių pacientų gyvenimo kokybei užtikrinti, ta patirtis bus iš dalies perkelta į šią įstaigą“, – pasakojo jis.

D.Bakša ministerijoje dirbo iki gruodžio pabaigos.

Apie tai, kad D.Bakša trauksis iš ministro patarėjo pareigų, ministerija paskelbė dar lapkričio pabaigoje – kai dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad jis galėjo spausti dabar jau buvusią viceministrę Aušrą Motiejūnienę Bilotienę, jog konkurse į Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriaus postą turi laimėti ministerijoje projektų ir procesų valdymo patarėju dirbantis Igoris Baikovskis.

Po minėtos dienraščio publikacijos pasitraukė ir A.Motiejūnienė Bilotienė – ji pareigas paliko gruodžio 1-ąją. Kaip BNS yra sakiusi ministro atstovė Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, D.Bakšos išėjimas atidėtas dėl darbų perdavimo.

Ministerijos aiškinimu, viceministrės ir patarėjo pasitraukimas su minėta publikacija nesusijęs. Politinė komanda, patarėjos L.Bušinskaitės-Šriubėnės teigimu, atnaujinama „naujiems darbams ir iššūkiams“.

Rugsėjį vykusiame konkurse VLK vadove išrinkta iki tol įstaigos Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja dirbusi Jūratė Sabalienė. Viceministrė buvo konkurso komisijos pirmininkė.

Abejones dėl VLK konkurso iškėlė parlamentaras Antanas Matulas. Konservatorius dėl to kreipėsi ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą, bet ši tyrimo nepradėjo.

I.Baikovskis toliau dirba Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius