TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs CŽV pareigūnas aklai netiki nei žiniasklaidos pranešimais, nei Lietuvos paneigimais

CŽV logotipas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / CŽV logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs CŽV pareigūnas Lietuvos valdžios paneigimus dėl slapto CŽV kalėjimo egzistavimo vertina skeptiškai, tačiau taip pat aklai netiki ir „ABC News“ pranešimais, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

24 metus CŽV koridoriuose praleidęs Melvinas Goodmanas šioje tarnyboje dirbo vyriausiuoju analitiku – iki 1990 m. vadovavo Sovietų Sąjungos skyriui ir yra lankęsis Lietuvoje. Interviu „Lietuvos rytui“ jis teigė, kad JAV žurnalistų turimi šaltiniai CŽV ne visada sako tiesą, o tikros informacijos apie žvalgybos veiklą gauti yra labai sunku.

Bendravimas su žiniasklaida prieštarauja taisyklėms

„Bendravimas su žiniasklaida – saugumo taisyklių pažeidimas. Kartkartėmis darbuotojai būna tikrinami melo detektoriumi. Prieš keletą metų dėl to buvo atleistų iš darbo. Dažniausiai žurnalistai turi šaltinį, kuris eina aukštas pareigas. Tokiems asmenims bėdos negresia, nes jie pasakoja visokias nesąmones, kuriomis nori įtikinti amerikiečius. O kai kurie žurnalistai kiekvieną dieną skleidžia visą tą šlamštą“, – aiškino M.Goodmanas.

Neatmetė dezinformacijos galimybės

Jis neatmetė versijos, kad kas nors specialiai nutekino neteisingą, Lietuvą šmeižiančią dezinformaciją – esą taip galvoti galima dėl to, kad jokia kita žiniasklaida JAV „neužsikabino“ už „ABC News“ pranešimo.

„Man įdomiausia tai, kad čia, Jungtinėse Valstijose, apie Lietuvos ir CŽV skandalą daugiau informacijos niekur nematau. Neužkibo joks JAV laikraštis. Tai neįprasta. Šiomis temomis rašo ne vienas geras reporteris „The New York Times“, „Los Angeles Times“. Tačiau šiuose leidiniuose niekas Lietuvos iki šiol nepaminėjo“, – kalbėjo buvęs CŽV darbuotojas.

Aukščiausio lygio operacija

Tačiau, anot jo, jei Lietuvoje ir veikė slaptas CŽV kalėjimas, Lietuva apie tai nežinoti negalėjo. 

„CŽV turi dirbti su vietos valdžia, visa tai turi būti įteisinta. Negali tiesiog atvykti į valstybę ir pradėti kažką statyti. Turėjo vykti pokalbiai aukščiausiu lygiu. Tai – įspūdinga slapta operacija“, – teigė M.Goodmanas.Pasak jo, visi CŽV kalėjimai buvo identiški, kad būtų galima kalinius perkelti iš vienos šalies į kitą jiems net nežinant, kur atsidūrė.

„Kad tai buvo daroma, nėra abejonių. Bet turime dar daug ką išsiaiškinti“, – dienraščiui sakė M.Goodmanas.

Bendradarbiauti gali tik antirusiškos valstybės

Jo nuomone,  CŽV kalėjimą priimti galėjo tik tos šalys, kurios yra „tiek antirusiškos, kad dėl Amerikos padarytų bet ką“. Tačiau informacija apie tokias šalis atskleista būtų tik paskutiniu atveju, nes JAV nenori nešlovės tiek sau, tiek šalims bendrininkėms, įsitikinęs M.Goodmanas.

„ CŽV ir ateityje norėtų su jomis bendradarbiauti, todėl jas slėps tiek, kiek galės“, – „Lietuvos rytui“ teigė buvęs CŽV darbuotojas.

CŽV lėktuvai tikrai leidosi

 JAV televizija „ABC News“ paskleidė žinią apie tariamai netoli Vilniaus iki 2005 m. veikusį CŽV kalėjimą, kuriame laikyti terorizmu kaltinami asmenys.

Kremliui artimas Rusijos informacinis kanalas „Russia Today“ šią savaitę pranešė, kad šis kalėjimas buvo Rūdininkuose, Šalčininkų rajone. Tiek oficialūs CŽV šaltiniai, tiek ir Lietuvos valdžia neigia tokio kalėjimo egzistavimą, tačiau dokumentuose yra užfiksuota, kad iki 2005 m. pabaigos Vilniuje mažiausiai kartą leidosi CŽV lėktuvas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min