Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius: „Prokuratūrą į duobę nustūmęs Darius Valys nėra tinkamas toliau eiti savo pareigas“

Vitalijus Gailius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vitalijus Gailius
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys nėra tinkamas toliau eiti savo pareigų – tai įrodo ne tik Seimo narių bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto sprendimas nepritarti 2012 metų Generalinės prokuratūros veiklos ataskaitai, bet ir neseniai atliktos anoniminės prokurorų apklausos rezultatai, – sako Seimo narys Vitalijus Gailius.

V.Gailius siūlo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui bei Seimo nariams susipažinti su prokurorų profesinės sąjungos užsakytos apklausos rezultatais, rodančiais, kad pasiekti teigiamų prokuratūros reformos rezultatų nepavyko, struktūriniai pokyčiai iš esmės buvo formalūs, o prokurorams dirbti tapo sudėtingiau. Apklausoje dalyvavo beveik pusė – 349 iš 764 prokuratūros sistemoje dirbančių pareigūnų.

„Atliktas tyrimas įrodo, kad prokuratūros reforma žlugo. Akivaizdu, kad generalinis prokuroras, vykdęs pertvarką ignoruodamas kolegas prokurorus ir jų nuomonę, visiškai prarado savo pavaldinių pasitikėjimą. Jei darbuotojai nepasitiki savo vadovu ir įstaigos veiklą vertina neigiamai, galima laukti bankroto. O čia kalbame apie mūsų teisinės valstybės stuburą – Generalinę prokuratūrą. Todėl D.Valys nėra tinkamas toliau eiti savo pareigas“, – sako Seimo narys V.Gailius.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario manymu, arogantiška prokuratūros vadovo laikysena ir viešai skleidžiamos abejonės dėl vykdytos apklausos patikimumo tik atskleidžia desperaciją.

„Generalinė prokuratūra, kaip institucija, šiandien yra praradusi ne tik visuomenės, bet ir pačių prokurorų pasitikėjimą. Jei norime grįžti prie realios kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija, prokuratūros vadovybėje pokyčiai būtini“, – sako V.Gailius

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min