Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs KAM karininkas G.Vasiliauskas supainiojo viešus ir privačius interesus – VTEK

Šaltinis: BNS
0
A A

Pirmadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Giedrius Vasiliauskas, eidamas Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vado pareigas ir tuo pat metu derinęs planus dėl įmonės steigimo, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

VTEK pirmadienį taip pat atnaujino tyrimą dėl Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vado pulkininko Virginijaus Mažuikos galimų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų, kurių per anksčiau vykdytą tyrimą neįžvelgė.

Pasak VTEK, tarnybos metu derinęs verslo planus dėl bendros įmonės steigimo su asmenimis, dėl kurių jam kilo viešųjų ir privačių interesų konfliktas, naudodamas tarnybos laiką, teikiamas galimybes, pareigas bei galią asmeninei naudai gauti, naudojęsis bei leidęs naudotis tarnybine informacija dėl planuojamų krašto apsaugos sistemoje paslaugų ir darbų pirkimo, priėmęs dovanas bei paslaugas, G.Vasiliauskas supainiojo interesus.

Minėtam įstatymui G.Vasiliauskas, anot VTEK, nusižengė ir tuomet, kai nepraėjus vieneriems metams nuo tarnybos santykių Lietuvos kariuomenėje nutraukimo, įsidarbino ir atstovavo kompanijoms „Multi Service Provider“ bei „Asia Arya Manufacturing“ Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos, kurioje paskutinius metus dirbo, kontroliuojamuose kariniuose vienetuose.

Krašto apsaugos ministerijos KAM Generalinės inspekcija vasario pradžioje baigė tarnybinį patikrinimą dėl galimų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų. Patikrinimo metu buvo aiškintasi dėl buvusių Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadų pulkininko Virginijaus Mažuikos ir pulkininko G.Vasiliausko galimų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų.

Generalinė inspekcija abiem atvejais nustatė minėto įstatymo pažeidimus, tačiau kandangi nei V.Mažuika, nei G.Vasiliauskas jau nebetarnauja Lietuvos kariuomenėje, visa tyrimo medžiaga vertinimui ir tolesniam tyrimui persiųsta VTEK.

Pavedimą atlikti tarnybinį patikrinimą dėl kai kurių Logistikos valdybos pareigūnų veiklos, įskaitant ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo galimus pažeidimus, KAM Generalinė inspekcija gavo sausio viduryje ministerijai nusprendus nebesinaudoti Afganistano banko DBA (Development Bank of Afghanistan) paslaugomis ir nepratęsti sutarčių su juo susijusiomis vietos įmonėmis.

Galimai neskaidri ir neteisėta DBA banko ir su juo susijusių vietinių įmonių veikla, anot KAM, buvo pastebėta praėjusių metų pabaigoje. KAM teigimu, šis bankas turi problemų su Afganistano teisėtvarkos institucijomis ir yra įtariamas finansinių dokumentų klastojimu.

Banką ir įmones atlikti darbus Lietuvos vadovaujamai Goro provincijos atkūrimo grupei buvo atrinkusi Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyba. Su DBA banku buvo dirbama nuo 2007 metų rudens.

Balandžio gale VTEK V.Mažuikos veiksmuose pažeidimo neįžvelgė ir tyrimą dėl V.Mažuikos veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms nusprendė nutraukti. Etikos sargų teigimu, tai padaryta nesant pagrįstų duomenų, jog V.Mažuika, nutraukęs tarnybos santykius Lietuvos kariuomenėje ir nepraėjus vieneriems metams įsidarbinęs Projekto techninės dalies vadovu bendrovėje „Elsis“, kuri dalyvavo Lietuvos kariuomenės vykdytuose viešųjų pirkimų konkursuose, pažeidė minėto įstatymo nuostatas.

Tačiau pirmadienio posėdyje motyvuodama paaiškėjusiomis naujomis aplinkybėmis VTEK tyrimą dėl V.Mažuikos atnaujino – nusprendė pakartotinai atlikti tyrimą dėl jo veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min