Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 29, 11:23 Atnaujinta 2022 04 29, 11:33

Chirurgo licencijos netekęs K.Strupas tikina buvęs nuteistas be pagrindo, sieks vėl operuoti

Dėl kyšininkavimo nuteistas ir dėl to chirurgo licencijos netekęs Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovas Kęstutis Strupas „dėl objektyvių aplinkybių“ nesirodo darbe, tačiau tikina, kad sieks susigrąžinti chirurgo licenciją ir vėl dirbti.
Kęstutis Strupas
Kęstutis Strupas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Po įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo buvo pripažintas paėmęs kyšį, ir chirurgo licencijos atėmimo K.Strupas vengė viešumos, tačiau dabar tikina bandysiąs susigrąžinti chirurgo licenciją ir vėl dirbti.

Penktadienį viena viešųjų ryšių agentūra išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigia, kad buvęs K.Strupo pacientas Petras Laukaitis pateikė peticiją, kuria ragina parašais palaikyti sprendimą grąžinti K.Strupui licenciją. Po šia peticija jau surinkta beveik 3000 parašų.

Mano nuteistas be pagrindo, sieks susigrąžinti licenciją

Šiame pranešime spaudai cituojamas ir K.Strupas.

„Esu dėkingas iniciatoriui Petrui Laukaičiui bei visiems palaikantiems ir rašantiems gražius komentarus – tai tikras demokratėjančios visuomenės pavyzdys. Visa ši situacija bei kilęs rezonansas man yra nemalonus, netikėtas, neteisingas ir yra daugiau nei keistas ir nesuprantamas“, – pranešime spaudai cituojamas K.Strupas.

Pasak K.Strupo, 2018 m. vasario mėnesį garsiai pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto korupcijos Santaros klinikose tyliai buvo nutrauktas 2019 m. gegužės mėnesio pradžioje, o jau 2019 m. gegužės pabaigoje prokuratūra kartu su STT pateikė kitą kaltinimą kyšininkavimu, kuris video įrašu fiksuotas tuo pačiu metu – t.y., 2018 m. sausio mėnesį.

„Įdomiausia, kad šios ligonės nekonsultavau ir neoperavau. Jos operuoti ir nereikėjo. Niekas „menamų“ 100 eurų taip ir nematė bei nefiksavo. Antrasis Vilniaus apygardos teismas, (pirmąkart apygardos teismas išteisino pilnai, nesant objektyvių įrodymų), po prokurorų apeliacijos priėmė bausmės baudos nuosprendį, pakeisdamas pirmos instancijos teismo nuosprendį išbraukiant 100 eurų kyšio įrodymą kaip nematytą ir nenustatytą. Nors žiniasklaidoje iki šiol minimas 100 eurų kyšis, kurio nebuvo. Nuosprendį antrasis apygardos teismas grindė vidiniu įsitikinimu, kad galimai situaciją taip galima buvo vertinti. Be jokių objektyvių įrodymų“, – pranešime spaudai savo poziciją pateikia K.Strupas.

Tikiu, kad licenciją susigrąžinsiu.

K.Strupas sumokėjo paskirtą 5 tūkst. eurų baudą, bet stebisi, kad nutarta panaikinti jo licenciją.

„Tikiu, kad licenciją susigrąžinsiu. Bet žymiai teisingiau būtų, kad ji būtų grąžinta taip pat, kaip ir panaikinta – atsakingų institucijų iniciatyva ir pripažinta, kad ryžtingi politiniai sprendimai buvo priimti skubotai ir neteisingai“, – tikino K.Strupas.

„Tikiu teisingumu ir kantriai jo laukiu. Gerbiu savo profesiją ir visados turėjau idėjų, tikslų bei siekių. Ir, susigrąžinęs licenciją, tikiuosi tęsti savo darbus ir būti naudingu Lietuvos žmonėms“, – pranešime spaudai cituojamas K.Strupas.

Gydytojas, kurio licencijos galiojimas buvo panaikintas, dėl naujos licencijos išdavimo gali kreiptis praėjus trims mėnesiams nuo licencijos galiojimo panaikinimo dienos.

Vadovo pareigų neprarado, bet darbe nesirodė

Prieš dvi savaites 15min rašė, kad prof. K.Strupas prarado chirurgo licenciją, bet ne pareigas. Jis yra Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovas.

Santaros klinikos sako, kad jo „dėl objektyvių priežasčių“ nėra darbe, tad sprendimas nepriimtas.

„Profesoriaus Kęstučio Strupo darbe nėra dėl objektyvių priežasčių, todėl šiuo metu nepriimtas joks sprendimas dėl tolimesnio profesoriaus darbo klinikose, tačiau atsakingai vertinamos visos aplinkybės, o sprendimai dėl darbo teisinių santykių bus priimami išnykus objektyvioms aplinkybėms, dėl kurių K.Strupo nėra darbe. Profesorius darbo funkcijų Santaros klinikose neatlieka nuo 2022 m. kovo 14 d.

Pabrėžiame, kad Santaros klinikos netoleruoja korupcijos apraiškų ligoninėje ir priimdamos sprendimus vadovaujasi teisės aktais“, – situacija pakomentavo Santaros klinikų atstovai.

Paprašius patikslinti, kas yra minimo „objektyvios priežastys“, Santaros klinikų atstovai sakė negalintys to padaryti dėl asmens duomenų apsaugos.

Penktadienį Santarų klinikų interneto svetainėje kontaktų skiltyje Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovu vis dar nurodomas prof. K.Strupas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min