Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Klaipėdos valdininkas išteisintas korupcijos byloje

A.Šimkus ir J.Rukšėnas antradienį buvo išteisinti.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / A.Šimkus ir J.Rukšėnas antradienį buvo išteisinti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Susikompromitavęs buvęs aukšto rango valdininkas Alfonsas Šimkus antradienį galėjo kiek atsipūsti – Klaipėdos apylinkės teismas jį išteisino.

Buvęs uostamiesčio savivaldybės Ūkio departamento direktorius buvo kaltinamas dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo, svetimo turto iššvaistymo. Kaltinimai šioje byloje buvo pareikšti ir bendrovių „Klaipėdos keliai” vadovui Juozui Rukšėnui bei „Travertinas” direktoriui Artūrui Lukšui. Jie buvo įtariami bendrininkavimu, dokumentų klastojimu, turto iššvaistymu ir piktnaudžiavimu.

A.Šimkus buvo kaltinamas tuo, kad įkalbėjo J.Rukšėną iš jo vadovaujamos bendrovės kasos apmokėti už 9,5 tūkst. litų vertės paminklą valdininko buvusiems uošviams. Taip pat į jo automobilį 12 kartų iš įmonės buvo įpilta degalų. Paminklą gamino ir pastatė įmonė „Travertinas”, tačiau mokėjimo dokumentuose buvo nurodytas ne antkapis, o borteliai ir plytelės. Teismas sprendime nurodė, kad dėl to galėjo įvykti klaida, nesiekiant nusikalsti.

Teismo aiškinimu, už paminklą buvusi A.Šimkaus žmona sumokėjo, tačiau tada, kai byla jau buvo patekusi į teismą. Tuo tarpu degalai apmokant „Klaipėdos keliams” buvo pilami ne asmeniniams A.Šimkaus reikalams, o tam, kad jis kaip valdininkas galėtų važiuoti apžiūrėti įmonės statomų objektų mieste.

Be to, „Klaipėdos keliai” nepateikė civilinio ieškinio dėl galimai patirtos žalos.

Teismui neradus jokių nusikalstamų veikų, visi trys buvo išteisinti.

„Kaip turėjo būti, taip ir yra”, - po išteisinimo iš teismo salės išeidamas pasakė A.Šimkus.

Tačiau prokurorams toks teismo sprendimas buvo nesuprantamas, todėl žadą jį skųsti.

Nuosprendis gali būti apskųstas per 20 dienų.

Korupcija įtariamas A.Šimkus susikompromitavo dar 2008 m. rudenį. Jis buvo kaltinamas ne vienoje byloje.

Pernai liepą buvęs valdininkas pripažintas kaltu, kad vienos įmonės atstovus jis įkalbėjo, jog sumokėtų už automobilio detales. Jam buvo atimta teisė 3 metus dirbti valstybės tarnyboje ir skirta 6,5 tūkst. litų bauda. Nuosprendis yra apskųstas, todėl dar jis nėra įsiteisėjęs.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min