Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 4d. 18:54

Buvęs prezidento Brazausko patarėjas išvengė kalėjimo

A.Buzūnas iš balos išlipo, galima sakyti, sausas.
LNK nuotr. / A.Buzūnas iš balos išlipo, galima sakyti, sausas.

Teismas patikėjo už reketą teisto verslininko Albino Buzūno atgaila ir skyrė jam itin švelnią bausmę.

Vilniaus apygardos teismas penktadienį paskelbė, kad buvęs prezidento Algirdo Brazausko patarėjas A.Buzūnas neturės sėsti į kalėjimą, nors jam už reketą grėsė iki 10 metų nelaisvės. Teismas A.Buzūnui tik dvejiems metams apribojo laisvę ir nurodė naktimis būti namie, pranešė LNK žinios.

A.Buzūnas buvo kaltinamas turto prievartavimu stambiu mastu. Jis teigė, kad su nukentėjusiuoju turėjo bendrą verslą. Paskui sušlubavo A.Buzūno sveikata. Kai pasigydęs grįžo, buvęs kompanionas pasakė, kad pinigų nėra. A.Buzūnas įsteigė skolų išieškojimo bendrovę. Jo nurodymu bendrovės vadovė Edita Vitkauskaitė siuntinėdama mobiliąsias žinutes mėgino spausti verslininką, kad šis gražintų neva A.Buzūnui priklausiančius pinigus, pasakojo LNK.

Prokuratūros duomenimis, iš verslininko Rimanto Budniko Buzūnas reikalavo trijų šimtų tūkstančių litų. Pagaliau sutarė dėl septyniasdešimties tūkstančių litų. Imitavę nusikalstamos veikos modelį, pareigūnai sulaikė A.Buzūną, kai šis paėmė trisdešimt penkis tūkstančius litų.

Teisme jis atsiprašė nukentėjusiojo ir pripažino kaltę. Nukentėjęs verslininkas atleido. E.Vitkauskaitei laisvė apribota metams. Ji įpareigota užsiregistruoti darbo biržoje. A.Buzūnas finansavo A.Brazausko prezidento rinkimų kampaniją, buvo jo patarėjas, bet iš pareigų atleistas įtarus, jog supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Temos: 1 Reketas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min