Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 23d. 16:29

Buvęs „Snoro“ auditorius Ramūnas Bartašius išteisintas

Buvusio banko „Snoras“ administracinės patalpos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvusio banko „Snoras“ administracinės patalpos

Teismas išteisino žlugusio banko „Snoras“ auditorių, buvusį bendrovės „Ernst & Young Baltic“ darbuotoją Ramūną Bartašių, kuris kaltinamas netinkamai atlikęs pareigas ir diskreditavęs valstybės tarnautojo vardą. Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį nusprendė, jog „Snoro“ veiklą auditavęs ekspertas nepadarė nusikaltimo, tačiau pats auditas buvo atliktas netinkamai.

„Teismas nusprendė išteisinti Ramūną Bartašių. Atsižvelgiant į bylos detalių visumą ir į tai, kad auditorius gana intensyviai buvo klaidinamas banko atstovų, nors tas faktas nepaneigia jo pažeidimų, tačiau remiantis šiomis aplinkybėmis, teismas nusprendė, jog visuomenei reikšmingi padariniai, susiję su banko bankrotu, kilo ne dėl auditoriaus išvados, o galimai dėl banko „Snoras“ vadovybės neteisėtų veiksmų, dėl kurių yra atliekamas ikiteisminis tyrimas“, – paskelbė bylą nagrinėjęs teisėjas Marijus Kursevičius

Anot jo, auditoriaus vardo atėmimas buvo pakankama bausmė R.Bartašiui už netinkamai atliktas pareigas.

Pats R.Bertašius sakė esantis patenkintas teismo sprendimu, tačiau taip pat sieks susigrąžinti auditoriaus vardą, nes byloje paaiškėjo, jog jis buvo klaidinamas „Snoro“ vadovybės.

„Teismas viską paaiškino ir sprendimas kitoks negalėjo būti. Teisėjas nerado, dėl ko galėtų priekaištauti, o už banko veiklą atsakingi akcininkai ar vadovai. Akcininkų ieškodami, laiką turėtumėte leisti Maskvoje“, – žurnalistams po teismo posėdžio tvirtino R.Bertašius.

Nutartis per 20 dienų gali būti apskųsta aukštesnės instancijos teismui.

Prokurorai R.Bartašių kaltina tuo, kad audituodamas 2010 metų „Snoro“ veiklą, jis nesilaikė Audito įstatymo bei tarptautinių standartų ir pateikė išvadą, kuri klaidino Lietuvos banką, valstybės institucijas, indėlininkus ir taip prisidėjo, kuriant nepagrįstas saugių investicijų banke iliuzijas. Tokiu būdu buvo padaryta didelė žalą valstybei, banko kreditoriams ir indėlininkams.

Audito ir apskaitos tarnyba 2012 metais R.Bartašiui skyrė griežčiausią nuobaudą ir panaikino auditoriaus vardą. Teismai 2014 metais galutinai nutarė, kad R.Bartašiui auditoriaus vardas panaikintas teisėtai, nes jis nesilaikė profesinio skepticizmo principo ir nepareiškė nuomonės dėl kelių reikšmingų banko sandorių, taip pat audituojant itin didelės vertės vertybinių popierių likučius.

„Ernst & Young Baltic“ auditavo 2009-2010 metų „Snoro“ banko veiklą, o pagal sutartį turėjo audituoti ir 2011 metų veiklą, tačiau tų metų pabaigoje banko veikla buvo sustabdyta, o bankas nacionalizuotas.

„Ernst & Young Baltic“ 2014 metais taikiai susitarė su „Snoru“ ir banko bankroto administratoriui išmokėjo 11,6 mln. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min