Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Trakų meras neatiduoda regalijų ir telefonų

Senasis meras Edmundas Zenonas Malūkas
15min.lt/Gedimino Gasiulio nuotr. / Senasis meras Edmundas Zenonas Malūkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Trakų rajono savivaldybės meras lengvai neatiduoda posto. Teismams nusprendus, kad Edmundas Zenonas Malūkas sausio pabaigoje buvo teisėtai nušalintas nuo valdžios, buvęs rajono meras ir tarybos narys griebėsi kitokių gudrybių – jis iki šiol negrąžino savivaldybei jos turto už beveik 6 tūkstančius litų.

Praėjusią savaitę Trakų rajono savivaldybės Etikos komisijai įteiktas mero Vinco Kapočiaus prašymas įvertinti buvusio mero, tarybos nario E.Z.Malūko elgesį ir jo veiksmus. Anto V.Kapočiaus, A.Z.Malūkas iki šiol negrąžino savivaldybei mero herbinio antspaudo, medalio, dviejų mobiliųjų telefonų ir dviejų kroviklių, atminties kortelės su skaitytuvu. Šių materialinių vertybių bendra vertė siekia 5649 litus ir 58 centus.

Anot trakų rajono savivaldybės atstovų, Etikos komisija prašoma įvertinti E.Z.Malūko veiksmus, žeminančius savivaldybės tarybos nario autoritetą.

Daiktai niekur nedingo, visi saugiai guli pas mane, o antspaudas – banko seife. Kai byla bus išnagrinėta ir teismas nuspręs kas yra tikrasis meras, daiktus grąžinsiu, – tikino E.Z.Malūkas.„E.Z.Malūko asmeninės ambicijos trukdo dirbti savivaldybei, mat dabartinis meras negali atlikti savo darbo, neturėdamas daiktų, kurie jam oficialiai priklauso“, – sakė Trakų rajono savivaldybės atstovė spaudai Sigita Nemeikaitė. Jos teigimu, savivaldybė dėl antspaudo kreipėsi į policiją, tačiau šiai kol kas nepavyko atgauti mero ženklo.

Kaltės nejaučia

Pats E.Z.Malūkas nesijaučia apsivogęs. „Daiktai niekur nedingo, visi saugiai guli pas mane, o antspaudas – banko seife. Kai byla, gulinti Vilniaus apygardos administraciniame teisme, bus išnagrinėta ir teismas nuspręs kas yra tikrasis meras, daiktus grąžinsiu“, – tikino E.Z.Malūkas.

„Naujosios Sąjungos“, kuriai priklauso buvęs Trakų meras, pirmininkas Artūras Paulauskas sakė nei smerkiantis, nei pateisinantis E.Z.Malūką. „Apskritai dvivaldystės situaciją ir politikų bėgiojimus po rinkimų iš frakcijos į frakciją bei įtampos kurstymą vertinu neigiamai, nes nei valdžia gali normaliai dirbti, nei žmonės supranta kas iš tikrųjų valdo rajoną“, – teigė A.Paulauskas.

Jis sakė nesigilinęs į Trakų rajono konfliktą detaliau. „Tai jau nebe partijos reikalas“, – sakė A.Paulauskas.

Teismų virtinė

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu bei Trakų rajono savivaldybės tarybos 2009 m. sausio 29 d. sprendimais Nr. 1 ir Nr. 2, E.Z.Malūkas buvo atleistas iš mero pareigų. Su šiuo sprendimu E.Z.Malūkas nesutiko ir kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą bei reikalavo taikyti laikinąsias reikalavimo užtikrinimo priemones.

Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas 2009 m. vasario 5 d. nutartimi pastarąjį prašymą atmetė. Tai reiškė, kad teismas pripažįsta, jog mero pareigas eina V.Kapočius ir turi visas galias veikti.

Vasario 24 dieną E.Z.Malūkas bei kiti buvę rajono savivaldybės vadovai dar kartą kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą vėl prašydami taikyti laikinąsias reikalavimo užtikrinimo priemones. Tačiau teismas vasario 25 d. nutartimi jų prašymą vėl atmetė.

E.Z.Malūko ir kitų buvusių rajono savivaldybės vadovų skundas dėl jų atleidimo iš pareigų Vilniaus apygardos administraciniame teisme dar nepradėtas nagrinėti iš esmės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min