Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs „Verslios Lietuvos“ vadovas Paulius Lukauskas apskundė Birutę Vėsaitę teismui

Paulius Lukauskas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Paulius Lukauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs Ūkio ministerijos valdomos viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovas Paulius Lukauskas apskundė teismui buvusią ūkio ministrę socialdemokratę Birutę Vėsaitę dėl garbės ir orumo įžeidimo.

„Byla gauta birželio pabaigoje ir ieškinys priimtas liepos pradžioje. Šalys – P.Lukauskas ir B.Vėsaitė. Procesiniai veiksmai kol kas beveik jokie neatlikti“, – BNS ketvirtadienį sakė Kauno apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida Jomilė Juškaitė-Vizbarienė.

Gegužę iš „Versli Lietuva“ vadovo pareigų pasitraukęs P.Lukauskas prašo paneigti tikrovės neatitinkančius tuometinės ministrės teiginius, esą „Verslios Lietuvos“ veikloje būta pinigų plovimo požymių.

„Iš pradžių siūliau, kad paneigtų civiline tvarka per nustatytą dviejų savaičių terminą, bet ji nesutiko, nesureagavo. Tai vėliau kreipėmės į teismą. (...) Tikrai nesiekiu viešųjų ryšių, tiesiog man svarbi reputacija“, – BNS ketvirtadienį sakė P.Lukauskas.

Jis teigė kol kas nenorįs komentuoti ir atskleisti, ar bus siekiama piniginės kompensacijos atlyginant žalą.

Gegužę iš „Versli Lietuva“ vadovo pareigų pasitraukęs P.Lukauskas prašo paneigti tikrovės neatitinkančius tuometinės ministrės teiginius, esą „Verslios Lietuvos“ veikloje būta pinigų plovimo požymių.

Kauno apylinkės teismas yra nurodęs B.Vėsaitei per 14 dienų pateikti atsakymą į P.Lukausko ieškinį.

Su B.Vėsaite BNS ketvirtadienį susisiekti nepavyko.

Valstybės kontrolė: „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ tinkamai naudojo valstybės lėšas

Ūkio ministerijos valdomos įstaigos „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ tinkamai naudojo valstybės lėšas. Tai pareiškė Valstybės kontrolė, atlikusi ministerijos auditą.

„Ūkio ministerija, įgyvendindama Valstybės kontrolės rekomendaciją, papildomai surinko duomenis apie viešųjų įstaigų „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ suteiktas paslaugas ir įvertino, kad valstybės biudžeto lėšos, išmokėtos pagal paslaugų pirkimo pardavimo sutartis, teisėtai panaudotos sutartyse numatytoms priemonėms įgyvendinti ir apie tai informavo Valstybės kontrolę“, – teigiama audito išvadose.

P.Lukauskas atsistatydino iš „Versli Lietuva“ direktoriaus pareigų gavęs Ūkio ministerijos, kuriai tuomet vadovavo B.Vėsaitė, pasiūlymą dirbti žemesnėse pareigose arba pasitraukti. P.Lukauskas tąkart sakė nesulaukęs nė vieno priekaišto iš Ūkio ministerijos dėl jo darbo kokybės.

Birutė Vėsaitė
Birutė Vėsaitė

Kiek vėliau tuometinė ūkio ministrė B.Vėsaitė priekaištavo „Verslios Lietuvos“ vadovui, esą jis darbo metu užsiėmė asmeniniais reikalais.

„Neturime ypač daug priekaištų viešosios įstaigos “Versli Lietuva„ vadovui, tačiau faktas, kad žmogus net penktadalį darbo laiko skirdavo ne “Verslios Lietuvos„ darbams, o asmeniniams verslams ar kažkokiems projektams, mus labai neramina. Aš norėčiau, kad šios svarbios Lietuvai organizacijos vadovas šimtu procentų atliktų tiesiogines savo pareigas ir susitelktų į eksporto plėtrą“, – gegužę sakė B.Vėsaitė.

Tuo metu P.Lukauskas teigė, kad jo darbo sąlygos ir laikas buvo suderintas su Ūkio ministerijos vadovybe, jo išvykoms buvo gauti visi reikalingi leidimai.

Ūkio ministrės sprendimą dėl „Verslios Lietuvos“ vadovo sukritikavo kai kurių visuomeninių ir verslo organizacijų atstovai, pabrėžę gerus „Verslios Lietuvos“ darbo rezultatus.

Atsakydama į kritiką tuometinė ministrė įvardijo naujų priekaištų dėl „Verslios Lietuvos“ veiklos.

Parodos atidarymo akimirka
Parodos atidarymo akimirka

„Matėme lėšų plovimo tendencijas. Žmonėms su psichine negalia buvo dėstomas seminaras elektroninio verslo įrankiai“. Kai kurie iš tų žmonių negali net pasirašyti. Manome, kad įmonės „Versli Lietuva“ veikla verta ir tolesnio tyrimo“, – gegužės 13 dieną „Lietuvos ryto“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjo B.Vėsaitė.

Gegužės pabaigoje tuometinė ministrė pati sulaukė kritikos dėl kelionės į Kazachstaną bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu. Spaudžiant Seimo opozicijai ir koalicijos partneriams, taip pat sulaukusi prezidentės kritikos B.Vėsaitė birželį atsistatydino iš ūkio ministrės pareigų.

P.Lukauskas 2009 metų gruodžio pradžioje pradėjo vadovauti tuometinei viešajai įstaigai „Eksportuojančioji Lietuva“ (dabar – „Versli Lietuva“). Iki tol jis buvo „Procter&Gamble Marketing Latvia“ atstovybės vadovas.

Pertvarkius Lietuvos ekonominės plėtros agentūrą (LEPA) bei atskyrus eksporto skatinimo ir investicijų pritraukimo funkcijas, 2010 metų pradžioje įkurtos dvi naujos viešosios įstaigos – „Eksportuojančioji Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min