Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 27d. 19:26

Buvęs viceministras Vytautas Galvonas iš Edmundo Jakilaičio reikalauja pusės milijono

Vytautas Galvonas norėtų prisiteisti iš Edmundo Jakilaičio 542 tūkst. litų.
BFL/15min.lt fotomontažas / Vytautas Galvonas norėtų prisiteisti iš Edmundo Jakilaičio 542 tūkst. litų.

Daugiau nei pusė milijono litų. Tokią sumą buvęs finansų viceministras „tvarkietis“ Vytautas Galvonas siekia prisiteisti iš neva jį apšmeižusio LRT žurnalisto Edmundo Jakilaičio. Tiesa, kol kas V.Galvonui kovoti su žurnalistu sekasi prastai. Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba nustatė, kad paviešindamas galimai V.Galvono pasirašytą paskolos sutartį su „Top Sport“ savininku E.Jakilaitis elgėsi taip, kaip turėtų elgtis bet kuris žurnalistas.

Maža to, Generalinės prokuratūros vykdomas tyrimas dėl E.Jakilaičio paviešinto dokumento  tikrumo kol kas taip pat palankesnis žurnalistui nei politikui.

Vienas dokumentas – septyni tyrimai

Apie tai, kad lošimų sritį Finansų ministerijoje kuravęs V.Galvonas tikriausiai už juokingas palūkanas grynaisiais pinigais iš „Top Sport“ savininko Gintaro Staniulio paėmė 300 tūkst. litų paskolą, E.Jakilaitis pranešė beveik prieš pusmetį.

Tučtuojau po to buvo pradėta daugybė tyrimų. Istoriją bandė aiškintis Finansų ministerija, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba. Be to, V.Galvonas reikalavo, kad LRT E.Jakilaitį išmestų iš darbo, privataus kaltinimo tvarka apkaltino žurnalistą šmeižtu. Galiausiai tyrimą dėl dokumento klastojimo pradėjo prokuratūra.

Iki šiol – per pusmetį – tyrimus dėl V.Galvono paskolos istorijos baigė tik dvi institucijos. Mokesčių inspektoriai nustatė, kad V.Galvonas valstybei nieko neskolingas. Tyrimo metu, tiesa, V.Galvonas patikslino savo turto deklaraciją. VMI neatskleidžia, ką konkrečiai taisė buvęs finansų viceministras, o jis pats aiškina tik nurodęs, kad namuose laiko mažiau pinigų nei anksčiau buvo deklaracijoje nurodęs jo advokatas.

Taip pat savo tyrimą per pusmetį pabaigė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba. Ji nustatė, kad E.Jakilaitis ne tik nepažeidė jokių žurnalistinės etikos principų, bet atvirkščiai – elgėsi būtent taip, kaip turėtų elgtis geras žurnalistas, o V.Galvono skundą pripažino nepagrįstu.

Šį sprendimą V.Galvonas ketina apskųsti teismui. Tam jis turi lygiai mėnesį.

Visos kitos tarnybos tyrimus sustabdė tol, kol prokuratūra baigs aiškintis, ar E.Jakilaičio paviešintas dokumentas – tikras.

Facebook nuotr. /Sutarties kopija
Facebook nuotr. /Sutarties kopija

Dokumentus pametė troleibuse

Žurnalistų etikos inspekcijoje atliekamas tyrimas neapsiėjo be kuriozų. Tyrimą atlikusi tarnybos darbuotoja dar vasarą netyčia buvo praradusi visą tyrimo medžiagą, todėl bylą teko atkurti nuo pradžių.

V.Galvonas neslepia įtariantis, kad taip atsitiko tik dėl to, kad tyrimas būtų kuo ilgiau užtęstas, tačiau žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė tvirtina, kad tokie svarstymai – tik sąmokslo teorija.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Zita Zamžickienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Zita Zamžickienė

„Taip įvyko, kad darbuotoja važiavo dėl V.Galvono bylos pasidomėti į policijos komisariatą ir troleibuse jos rankinė su dokumentais dingo. Sunku pasakyti, ar kažkas, manydamas, kad ten gali būti pinigų, pavogė, ar ji pati pamiršo, tačiau tokia istorija buvo“, – pripažino Z.Zamžickienė.

Anot jos, dėl pamestų dokumentų tuoj pat buvo kreiptasi į policiją, tačiau jie taip ir neatsirado.

Tiesa, pasak inspektorės, bylos tyrimo pamesti popieriai nesutrukdė. Byla buvo iškart atkurta, tyrimas tęsiamas, o dokumentus praradusi valstybės tarnautoja atsipirko ašaromis ir žodiniu įspėjimu.

Susipažino su byla

Priimdama sprendimą dėl E.Jakilaičio etikos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba gerokai pasistengė. Tarnybos darbuotojai net susipažino su Generalinėje prokuratūroje dėl sutarties klastojimo atliekamo ikiteisminio tyrimo duomenimis.

Prokuratūra tvirtina, kad šis tyrimas dar nebaigtas, įtariamųjų jame nėra ir daugiau detalių neatskleidžia. Tačiau iš Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimo aiškėja, kad prokurorų išvados, ko gero, bus ne V.Galvono pusėje, mat Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistai prokurorams nepatvirtino fakto, kad sutartis buvo suklastota.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistai prokurorams nepatvirtino fakto, kad sutartis buvo suklastota.

V.Galvonas tvirtina priešingai. Anot jo, specialistai apskritai atsisakė tikrinti dokumento tikrumą, nes E.Jakilaitis pateikė ne jo originalą, o kopiją.

„Plika akimi matyti, kad ta sutartis padirbta, matyti švietimo žymės iš skirtingų dokumentų, matyti, kad išlygintas dokumentas word'e, o ten, kur parašai, perstumta, numeravimas klaidingas, mano gyvenamoji vieta nurodyta Anykščiuose, kur mano registracijos vieta, bet gyvenime to adreso jokioje sutartyje nesu nurodęs, nes gyvenu Vilniuje, datos nesutampa. Bet niekam tai neįdomu, nes ten kopija, o jai net ekspertizės niekas neatlieka“, – 15min.lt sakė V.Galvonas.

V.Galvonas: ant tokio š... nepaslysčiau

Dėl skandalo posto Finansų ministerijoje netekęs „tvarkietis“ sako esąs pasiryžęs eiti iki galo, kad įrodytų, jog jokios paskolos iš „Top Sport“ savininko G.Staniulio nepaėmė.

BFL nuotr./Vytautas Galvonas
BFL nuotr./Vytautas Galvonas

„Aš esu pasiryžęs kovoti iki galo, nes, kaip sakė mano senelis, reputaciją ir nekaltybę prarasti gali tik kartą ir jos nebeužsiūsi. Apšmeižti labai lengva, o, po to, kai nori apsiginti, tai tempi, tempi, įrodinėji, kad nesi dramblys pusę metų“, – apgailestavo jis.

V.Galvonas, kaip ir prieš pusmetį, tvirtina, niekada su G.Staniuliu nepasirašęs jokio dokumento. G.Staniulis kilus skandalui taip pat yra pareiškęs, kad V.Galvonui pinigų neskolino.

Jei E.Jakilaitis man „paskolino“ 300 tūkst., tai reikia ir grąžinti tuos 300 tūkst. litų. Tokios dydžio moralinės žalos atlyginimo ir prašau iš jo, – sakė V.Galvonas.

„Kaip man įrodyti, kad jos nėra, nebuvo ir negalėjo būti? Aš ne toks durnas esu – septyniolika metų politikoje ir dvidešimt penkerius versle dirbu, kad tokias nesąmones daryčiau, kad dėl kažkokio šūdo lygioj vietoj paslysčiau“, – dėstė jis 15min.lt.

V.Galvonas tikino, kad duodamas parodymus prokurorams E.Jakilaitis tvirtina besiremiantis šaltiniais, kurių neatskleis, ir pats nustatinėja, ar V.Galvono reputacija gera, ar ne. Todėl politikas sako nepasikuklinęs ir kreipdamasis į teismą dėl šmeižto nurodęs reikalavimą iš E.Jakilaičio jam priteisti pusę milijono litų.

„Žalą skaičiavome paprastai. 542 tūkst. ir kažkiek centų išvis išėjo, nes skaičavome nuo tos minutės, kai praradau postą, prarastą algą. Dar nusprendžiau, kad, jei E.Jakilaitis man „paskolino“ 300 tūkst., tai reikia ir grąžinti tuos 300 tūkst. litų. Tokios dydžio moralinės žalos atlyginimo ir prašau iš jo“, – sakė V.Galvonas.
 
E.Jakilaitis turi daugiau kompromituojančios informacijos

Žurnalisto E.Jakilaičio toks V.Galvono gobšumas nenustebino. Jis sako besidžiaugiantis, kad Lietuvoje kiekvienas žmogus gali kreiptis, kur nori, ir ragina jį skųsti nors ir pačiam popiežiui.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Edmundas Jakilaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Edmundas Jakilaitis

„Aš tikrai neturiu, ką komentuoti. Jis buvo kreipęsis į policiją, ji nutraukė tyrimą. Jis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, ji jo prašymą atmetė labai aiškiai pagrįsdama, kodėl tai padarė. Jei jis kreipsis dar kažkur, jis turi tam teisę. Mes gyvename laisvoje valstybėje ir labai tuo džiaugiamės. Tegu jis kreipiasi nors ir į Romos popiežių“, – išgirdęs, kad V.Galvonas ruošiasi iš jo reikalauti pusės milijono litų, sakė E.Jakilaitis.

Atitinkamoms institucijoms apie šį asmenį esu atskleidęs ir daugiau iš šaltinių surinktos informacijos, kuri dar nėra skelbta, – sakė E.Jakilaitis.

Jis pabrėžė net nelabai turintis noro ir laiko gilintis, kaip toliau vyksta teisėsaugos tyrimai, nes yra visiškai tikras, kad teisingumas jo pusėje.

„Aš papasakojau, kas buvo. Atitinkamoms institucijoms apie šį asmenį esu atskleidęs ir daugiau iš šaltinių surinktos informacijos, kuri dar nėra skelbta.

Esu paprašęs institucijų tą informaciją saugoti, kaip žurnalisto surinktą, bet atsižvelgti matant platesnį kontekstą. V.Galvonas šiuo metu neužima jokių atsakingų pareigų, tai man, kaip žurnalistui, toliau domėtis šia persona nėra pagrindo. Jei taip atsitiks ateityje, kad jis užims atsakingas pareigas, tada prireiks tos informacijos“, – užsimena turintis ir daugiau V.Galvoną kompromituojančios medžiagos E.Jakilaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min