TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Vilniaus meras: vilniečiams atvirai meluojama

J.Imbrasas teigia, kad vilniečiams meluojama siekiant pasipelnyti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / J.Imbrasas teigia, kad vilniečiams meluojama siekiant pasipelnyti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Vilniaus meras, dabartinis Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas garsiai piktinasi Vilniaus miesto savivaldybės norais pratęsti sostinės šilumos ūkio nuomą prancūzų bendrovei „Dalkia“. Anot J.Imbraso, nuo 2002 metų Vilniaus šilumos ūkį nuomojanti bendrovė atvirai meluoja ir bando vilniečiams užnerti kilpą ant kaklo dar dvidešimčiai metų.

J.Imbrasas teigia, kad ES direktyva, kuria remdamiesi politikai ketina pratęsti šilumos ūkio nuomą, tėra pasiūlymas, pateiktas dar 2007 metais ir iki šiol nepriimtas. Be to, ši direktyva reglamentuoja  išmetamų teršalų normas nuo 2016 metų tik mazutą deginančiose elektrinėse, o sostinės elektrinėse per pastaruosius metus sudeginta nedidelė dalis (5 proc.) mazuto, didžiąją dalį sudarė dujos.

„Surašėme raštą, kurį su reikalingais dokumentais pateiksime prezidentei, Vyriausybei, energetikos ministrui, specialiosioms tarnyboms, kad jie įvertintų šios sutarties pratęsimo teisėtumą. Negalime leisti, kad visuomenė būtų toliau apgaudinėjama“, – teigė J.Imbrasas.

Buvusį merą ypač piktina tai, kad daug miestui itin svarbių sričių norima perduoti į vienas rankas. „Atidavę visas komunalines įmones, šiukšlių vežimo paslaugas, šildymą į vienas rankas, nieko negalėsime padaryti, viską valdys „Rubikonas“ (ICOR – red. past.). Tada įtakos neturės ne tik dabartinė, bet ir būsimoji valdžia“, – sakė J.Imbrasas.

Anot buvusio Vilniaus šilumos tinklų direktoriaus Broniaus Cicėno, mazutas Vilniaus elektrinėse tėra kaip rezervinis kuras, tad sunkiai suvokiama, kodėl taip susirūpinta direktyva, kuri reguliuos būtent mazutą deginančių elektrinių taršą. O pakeitus dujas biokuru tose pačiose elektrinėse bus pagaminama kur kas mažiau šilumos ir elektros energijos, tad tai kažkaip teks kompensuoti.

„Nesame nusiteikę prieš biokuro naudojimą, tačiau biokuro katilinės paprastai šiluma aprūpina nedidelius miestelius. Tad abejoju, ar net ir investavus 670 mln. Lt, apie kuriuos dabar kalbama, įmanoma Vilnių aprūpinti šiluma tik deginant vietos kurą“, – sakė B.Cicėnas.

Gegužės 12 dieną Vilniaus miesto savivaldybės taryba iš esmės pritarė, kad klausimas dėl nuomos sutarties pratęsimo toliau būtų svarstomas. Valdantieji teigė, kad miestas tiesiog neturi kitos išeities, nes būtinos didžiulės investicijos norint įrengti biokuro katilą, kurias užtikrinti pasiruošusi „Dalkia“, bet su sąlyga, kad dar dvidešimčiai metų bus pratęsta nuomos sutartis.

„Vilniaus energijos“, valdančios šilumos ūkį, komercijos direktorius bet kokius kaltinimus atmeta ir teigia, kad tai tėra J.Imbraso politinė savireklama. „Jis mus puola nuo 2002 metų, bet jeigu per tiek laiko būtų norėję, būtų ėmęsi konkrečių darbų: kreipęsi į teismą, bandę nutraukti sutartį. Bet nieko panašaus nebuvo, nes mes esame jam reikalingi, kitaip ką gi jis pultų. Juk jis buvo Vilniaus meras, ilgametis Vilniaus šilumos tinklų valdybos narys, visada žinojo, kokia yra reali situacija“, – skeptiškai J.Imbraso kaltinimus komentavo R.Germanas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min