TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs VSD vadovas Arvydas Pocius nesutinka, kad jis vertas drausminės atsakomybės

Arvydas Pocius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Arvydas Pocius
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Arvydas Pocius sako, kad prokurorų, tyrusių buvusios VSD vadovybės bendradarbiavimą su CŽV, teiginiai apie drausminės atsakomybės požymius pareigūnų veikloje neatitinka tikrovės.

A.Pocius teigia ketinantis prašyti leidimo susipažinti su bylos duomenimis ir užsimena, jog gali imtis ir tolesnių veiksmų, nors aiškiai jų neįvardija.

„Aš manau, neatitinka tikrovės tie teiginiai apie drausminės atsakomybės kažkokius požymius. Tie požymiai nėra įvardinti“, – BNS sakė šiuo metu advokato praktika besiverčiantis A.Pocius.
Jis pabrėžė nesusipažinęs su prokurorų tyrimo medžiaga.

Prokuratūros pranešime spaudai teigiama, kad „Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus ir Dainiaus Dabašinsko darbinėje veikloje yra drausminio nusižengimo požymių“, tačiau tyrimas nutraukiamas suėjus senaties terminui.

„Aš esu susipažinęs tik su viešu Generalinės prokuratūros pranešimu apie nutrauktą šią bylą, todėl iš jo teksto man yra visiškai neaišku, kas šioje byloje buvo tiriama ir kokia pagrindinė išvada buvo padaryta dėl mistinio vadinamojo kalėjimo, kurio iš tikrųjų, mano įsitikinimu, nebuvo“, – kalbėjo buvęs saugumietis. ...iš jo teksto man yra visiškai neaišku, kas šioje byloje buvo tiriama ir kokia pagrindinė išvada buvo padaryta dėl mistinio vadinamojo kalėjimo, kurio iš tikrųjų, mano įsitikinimu, nebuvo.

„Visiškai nesuprantama, apie kokius senaties terminus kalbama tame pranešime, kaip ir visiškai neaiškūs yra Generalinės prokuratūros pranešime esantys teiginiai apie mano neva buvusius akivaizdžius drausminės atsakomybės požymius, susijusius su tarptautiniu bendradarbiavimu su strategine NATO partnere Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir pačia tarnyba“, – dėstė A.Pocius.

Jis tvirtino manantis, kad turi teisę susipažinti su nutarimu nutraukti bylą, nes viešai paminėta jo pavardė.

A.Pocius sakė norintis susipažinti su „tais bylos duomenimis, kurie turėtų patvirtinti faktines aplinkybes apie tai, su kokio konkretaus turinio informacija ir kada aš nesupažindinau valstybės vadovų ir kurių vadovų“.

„Manau, kad tokių objektyvių faktinių duomenų byloje apskritai nėra, o pavardžių įvardijimas viešame pranešime klaidina visuomenę siekiant rafinuotai “apžaisti„ ar nuslėpti pagrindinę bylos tyrimo išvadą, kad tariamų kalėjimų nebuvo, kad jokių įstatymų pažeidimų nebuvo padaryta nei mano tuometiniais veiksmais, nei mano buvusių kolegų“, – kalbėjo buvęs VSD direktorius.

Paklaustas apie galimybes apskųsti prokurorų sprendimą jis atsakė: „Jų visada yra, įstatymai reglamentuoja tokių procedūrų atlikimą“.

A.Pocius sakė, kad atitinkamas išvadas padarys, kai turės „galimybę susipažinti su faktiniais duomenimis, įsitikinti pranešimo pagrįstumu, ar jis atitinka bylos tyrimo medžiagoje nustatytas aplinkybes“.

„Po to, matyt, ir apsispręsiu, sau tokią teisę aš pasilieku“, – sakė A.Pocius.
Savivaldybių tarybų rinkimuose ketinantis dalyvauti M.Laurinkus, kalbėdamas apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą, tvirtino, kad jis sumenkino šalies įvaizdį.

„Toks tyrimas gerokai pakenkė Lietuvos įvaizdžiui. Šalis savo noru pateko į visiškai nepatogią padėtį: visas pasaulis žino, kad JAV nėra linkusi atsakinėti į bet kokias užklausas, susijusias su šalies nacionaliniu saugumu. Mūsų pareigūnai išreklamavę tokį tyrimą apsijuokė prieš visą pasaulį“, – pareiškė M. Laurinkus.

Generalinė prokuratūra praėjusį penktadienį pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, susijusį su galimu CŽV kalėjimo veikimu Lietuvoje.

Lietuvos politiniai lyderiai, komentuodami prokurorų sprendimą nutraukti tyrimą, sakė suprantantys, kad negaunant informacijos iš JAV ką nors daugiau nustatyti sudėtinga. Jungtinės Valstijos susilaiko nuo bet kokių komentarų dėl spėjamų CŽV kalėjimų.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min