Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 14:55

Buvusi finansininkė turės atsakyti už prieš dešimtmetį įvykdytas nusikalstamas veikas

Pirmasis metų ketvirtis miesto biudžetą papildė daugiau nei planuota, tačiau tai didelio optimizmo kol kas neteikia.
15min.lt nuotr. / Klaipėdietė kaltinama iš bendrovės pasisavinusi turto bei pinigų už 74 tūkst. litų.

Šią vasarą iš Švedijos karalystės pagal išduotą Europos arešto orderį į Lietuvą pargabenta 47-erių klaipėdietė artimiausiu metu stos prieš teismą ir turės atsakyti už prieš dešimtmetį įvykdytas nusikalstamas veikas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Laima Rokanskienė kartu su Klaipėdos 1-ojo policijos komisariato tyrėjais baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, suklastoto dokumento panaudojimo bei apgaulingo buhalterijos tvarkymo.

Įtarimai byloje pareikšti buvusiai UAB „Bildava“ finansininkei ir kasininkei 47 m. N.N., kuri kaltinama suklastojusi 38 mokėjimų pavedimus ir 1999- 2000 m. iš bendrovės pasisavinusi turto bei pinigų už 74 tūkst. litų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad ji mokėjimų pavedimuose klastodama bendrovės direktoriaus parašus, iš įvairių bendrovių įsigydavo prekių, tačiau jų apskaitoje nefiksuodavo, o jas parduodavo ir gautus pinigus pasisavindavo. Be to, dalį bendrovės lėšų finansininkė pervedė į savo asmeninę sąskaitą banke.

Finansininkės aferos išaiškėjo 2000-aisiais atlikus bendrovės buhalterinę reviziją. Moteris buvo atleista iš darbo, prisipažino bendrovei padariusi finansinę žalą ir žadėjo nuostolius atlyginti, tačiau pažado netesėjo – palikusi nepilnametį sūnų kaimynei, slapta išvyko į Švediją ir ten pasiliko gyventi.

Pagal išduotą Europos arešto orderį kaltinamoji šią vasarą buvo pargabenta į Lietuvą. Lapkritį Klaipėdos miesto apylinkės teismas jai skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Artimiausiu metu ši baudžiamoji byla bus pradėta nagrinėti Klaipėdos apygardos teisme. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

08:50
01:23
04:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min