Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2019 01 07

Buvusi KPD vadovė D.Varnaitė Vyriausybėje dirba patarėja religijų klausimais

Kelias kadencijas vadovavusi Kultūros paveldo departamentui (KPD) Diana Varnaitė dirba Vyriausybės kanceliarijos patarėja religijos klausimais. Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis BNS pirmadienį sakė, kad 50 metų istorikė D.Varnaitė pakviesta prisidėti prie kanceliarijos patarėjų komandos vertinant jos patirtį ir profesionalumą.
Diana Varnaitė
Diana Varnaitė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Manau, kad šioje srityje, kur ieškojome jau metus patarėjo, bažnytinis turtas, apskritai tie turto klausimai, paveldo klausimai iš dalies, tai šiai patarėjai, poniai D.Varnaitei kompetencijos gali daugelis net ir pavydėti“, – sakė A.Stončaitis.

„Patarėjas tai ne koks nors politikas, jam čia reikia labai konkretų darbą daryti. Pirmiausia tai teisės aktų, įvairiausių programų teisinis vertinimas. Vienintelis kriterijus pasirinkimo – profesionalumas“, – pridūrė jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis

D.Varnaitė BNS teigė, jog pasibaigus jos antrai kadencijai KPD vadovės pareigose, ji norėjusi tęsti darbą valstybei.

„Kadangi paveldosauga gana glaudžiai susijusi su religiniais reikalais, teko spręsti įvairius klausimus, susijusius su tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų kultūros paveldu. Manau, kad turiu pakankamą kompetenciją ir galiu prisidėti, sprendžiant įvarius politikos įgyvendinimo religijų srityje klausimus“, – teigė D.Varnaitė.

Kaip BNS informavo Vyriausybės spaudos tarnyba, kanceliarijos patarėjo religijos klausimais pareigos buvo laisvos nuo praėjusių metų vasario 15 dienos.

KPD D.Varnaitė vadovavo nuo 2008 metų. Jos kadencija KPD vadovės pareigose baigėsi praėjusių metų liepą, Vyriausybės kanceliarijoje ji dirba nuo lapkričio 15-osios.

Vyriausybės kanceliarija pernai spalį paskelbė konkursą patarėjo religijų klausimais pareigoms eiti.

Pasak Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnybos atstovo Vyganto Švobos, D.Varnaitei pagal galiojusią tvarką kaip rezerve buvusiai tarnautojai šios pareigos pasiūlytos pirmenybės tvarka.

Prieš kadencijos pabaigą KPD vadovės pareigose D. Varnaitė pernai birželį aštriai sukritikavo Kultūros ministerijos rengtą KPD pertvarką.

Vyriausybės balandį patvirtintose kultūros paveldo apsaugos pertvarkos gairėse planuota decentralizuoti Kultūros paveldo departamentą, šiuo metu sutelkiantį visas su paveldu susijusias funkcijas.

D.Varnaitė tuomet pareiškė, kad Kultūros ministerijos numatyta paveldo reforma „einama link sistemos griovimo, o to pasekmė gali būti ir paveldo griovimas“.

KPD vadovo konkursą pernai lapkritį laimėjo buvęs Aplinkos ministerijos tarnautojas, aplinkosaugas ir geografas Vidmantas Bezaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius