Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 14, 15:05 Atnaujinta 2022 06 14, 16:19

Teisėsaugos įtariama E.Pridotkienė atsisako komentuoti bylą, trauktis iš NTAKD neketina

Neteisėto praturtėjimo byloje įtariama buvusi laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorė Evelina Pridotkienė sako neketinanti trauktis iš šiuo metu įstaigoje einamų pareigų ir atsisako plačiau komentuoti bylos aplinkybes.
Evelina Pridotkienė
Evelina Pridotkienė / Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuotr.

„Neatrodo, (kad turėčiau trauktis). Tai nėra susiję su mano pareigomis“, – BNS antradienį sakė E.Pridotkienė.

Teisėsaugai pateikus informaciją apie E.Pridotkienės ir jos vyro atžvilgiu vykdomą tyrimą dėl galimo 250 tūkst. eurų neteisėto praturtėjimo, ji pirmadienį buvo atleista iš laikinosios NTAKD vadovės pareigų, bet toliau vadovauja įstaigos Stebėsenos ir analizės skyriui.

„Sprendimą dėl mano ateities priims mano tiesioginis vadovas“, – kalbėjo įtariamoji.

Vykdant tyrimą, praėjusią savaitę Vilniuje sulaikyta 15 įtariamųjų ir atlikta 50 kratų. Pasak teisėsaugos, įtarimai su E. Pridotkienės darbine veikla nėra susiję.

Naujoji NTAKD laikinoji vadovė Gražina Belian BNS sakė, kad antradienį kreipsis į teisėsaugos institucijas su prašymu pateikti oficialią informaciją apie tyrimą.

„Prašysime informacijos apie įtarimų pobūdį ir ar jie susiję su tarnybine veikla“, – teigė ji.

Pasak G.Belian, gavus teisėsaugos informaciją bus sprendžiama dėl tolimesnių žingsnių.

Tarp įtariamųjų yra ir šiuo metu suimtas jos vyras, buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

Nuotr. iš nmvrvi.lt/Gediminas Pridotkas
Nuotr. iš nmvrvi.lt/Gediminas Pridotkas

Kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, įvairūs draudimai, įskaitant nebendravimą su nustatytais asmenimis.

„Kalbant apie įtariamąją, kuri laikinai ėjo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorės pareigas, tyrimas nėra susijęs su tiesiogiai jos atliekamomis pareigomis. Apie jos procesinį statusą byloje buvo informuotos institucijos, teisės aktų nustatyta tvarka“, – teigiama BNS atsiųstame STT atsakyme.

Europos prokuratūra skelbia, jog įtarimai susiję su neteisėtu praturtėjimu, siekiančiu bent 250 tūkst. eurų ir susijusiu su viešaisiais pirkimais, finansuotais Europos Sąjungos.

Pasak Europos prokuratūros, pagrindiniai bylos įtariamieji, kaip manoma, neteisėtai praturtėjo veikdami drauge su privačių kompanijų atstovais, mokėjusiems jiems už paslaugas.

Už tai jiems, kaip manoma, buvo sudaromos palankesnės sąlygos dalyvauti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, priklausančio Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, viešuosiuose pirkimuose.

STT pranešė, jog buvusiam G.Pridotkui ir jo sutuoktinei pareikšti įtarimai dėl turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo, apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo.

Tyrimo metu tarnyba teigia besiaiškinanti, kokiomis aplinkybėmis buvęs instituto direktorius kartu su savo sutuoktine galėjo įgyti turtą, kurio vertė didesnė kaip 250 tūkst. eurų ir ar turtas buvo įgytas iš teisėtai gautų pajamų.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ yra skelbęs, jog G.Pridotko vadovaujamas institutas per vadinamuosius ikiprekybinius pirkimus siekia vystyti maisto kokybės tyrimų inovacijas, bet pirkime dalyvauja tik keturios įmonės, tarpusavyje susijusios per savininkus arba jų bendrus verslus.

STT kviečia asmenis, turinčius reikšmingos tyrimui informacijos, susisiekti savo Centrine tyrimų valdyba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min