Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusiam Kauno merui beveik per trejus metus už darbą laisvadieniais sumokėti 36 tūkst. litų

Andrius Kupčinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvusiam Kauno merui konservatoriui Andriui Kupčinskui beveik per trejus metus už darbą laisvadieniais ir per šventes buvo sumokėta 36 tūkst. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

2007 metų pavasarį meru tapęs konservatorius, anot „Lietuvos žinių“, išmokas pradėjo gauti 2008-ųjų pabaigoje. Už du 2008 metų mėnesius jam buvo priskaičiuoti 4083 litai. Penkiagubai daugiau jis gavo 2009-aisiais – 18,8 tūkst. litų. 2010 metais jam buvo išmokėta 10 tūkst. litų, už pusketvirto šių metų mėnesio, kol baigėsi kadencija, – 2,8 tūkst. litų (atskaičius mokesčius – 9,7 tūkst. litų). Iš viso nuo 2008 pabaigos iki 2011 balandžio už darbus laisvadieniais R.Kupčinskui buvo priskaičiuota 35,8 tūkst. litų.

Tuomečio mero darbo valanda laisvadieniais mokesčių mokėtojams atsieidavo 60 litų.

Dienraščio teigimu, 2008-ųjų lapkričio 8-ąją jis apsilankė Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio suvažiavimo jubiliejui skirtame renginyje, konservatoriui už tris valandas buvo priskaičiuota 180 litų. Lapkričio 22-ąją ir 23-iąją, minint Lietuvos kariuomenės dieną, A.Kupčinskui buvo sumokėta už tai, kad Pažaislio vienuolyne išklausė šv. Mišias, dalyvavo Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonijoje, žiūrėjo Kauno ir Ruklos dalinių karinį paradą ir dalyvavo Kauno įgulos viršininko surengtame priėmime. 2008-ųjų gruodį meras gavo išmoką už apsilankymą Advento popietėje, kalėdinių eglių įžiebimo ceremonijoje ir Kauno bendruomenių centro surengtoje akcijoje „Giedam giesmę tau, Tėvyne!“, kurios esmė buvo Mišios Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje ir eitynės į Karo muziejaus kiemelį.

A.Kupčinskas pirmadienį nebuvo itin kalbus. Jo nuomone, faktus apie jo gautas išmokas dienraštis pateikia tendencingai.

2009 metų sausio pradžioje kraštą siaubė pūgos. Sausio 3 dieną kovos su sniegu ypatumus A.Kupčinskas dvi valandas aptarinėjo bendrovėje „Kauno švara“, kitą dieną merijoje jis sušaukė ekstremalių situacijų komisijos posėdį ir miesto labui vėl dirbo dvi valandas. Mero veiksmai dėl pūgos mokesčių mokėtojams atsiėjo 240 litų.

2009-ųjų vasario 14-ąją, Šv. Valentino dieną, konservatorius keturias valandas dalyvavo Vienos pokylyje, už tai gavo išmoką. Kovo 8-ąją jis gavo pinigus už keturias valandas, praleistas Norvegijos ambasados surengtame koncerte bei priėmime.

Už dalyvavimą pavasarinėje gamtos tvarkymo akcijoje „Darom!“ (3 val.) tuometiniam merui irgi buvo skirta išmoka. Taip pat A.Kupčinskui buvo mokama už tai, kad jis klausėsi džiazo (2 val.) ir operečių (3 val.), su politinių partijų atstovais žaidė krepšinį (3 val.), dalyvavo miesto šventės renginiuose (6 val.) ar restorano „Bernelių užeiga“ 10-mečio minėjime (2 val.).

2009-ųjų birželio 13 dieną A.Kupčinskui buvo apmokėta už dalyvavimą renginyje, kuriame buvo paminėtas Kauno garbės piliečio ambasadoriaus Stasio Lozoraičio gimimo 85-metis ir mirties metinės. Kitą dieną tuometis meras tris valandas praleido Gedulo ir vilties dienai skirtuose renginiuose, už tai irgi skirta išmoka. Liepos 6-ąją konservatorius dalyvavo paskutiniame tuomet jau kadenciją baigiančio prezidento V.Adamkaus surengtame Valstybės dienos minėjime, ten pabuvęs dvi valandas gavo išmoką. Liepos 12-ąją vykusioje prezidentės D.Grybauskaitės inauguracijoje sudalyvavusiam A.Kupčinskui sumokėta už penkias valandas.

Užmokestį jis gavo ir už tai, kad rugpjūčio 23-iąją tris valandas dalyvavo Baltijos kelio sukakčiai paminėti skirtuose renginiuose. Lygiai tiek pat laiko politikas skyrė šv. Roko atlaidams Panemunėje. Kur kas ilgiau – aštuonias valandas – truko konservatoriaus vizitas Šiluvos atlaiduose, kur tuomet buvo paminėtas Lietuvos tūkstantmetis. Ne be atlygio meras dalyvavo ir savo partijos bičiulių, laikinojoje sostinėje išrinktų parlamentarų, globojamame kultūros renginyje „Kauno naktys“ (2 val.). A.Kupčinskas skirta išmoka ir už tai, kad 2009-ųjų lapkričio 21 dieną porą valandų praleido neeiliniame Šaulių sąjungos suvažiavime, penkias valandas – iškilmingame Kariuomenės dienos minėjime, į kurį pakvietė kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

A.Kupčinskas pirmadienį nebuvo itin kalbus. Jo nuomone, faktus apie jo gautas išmokas dienraštis pateikia tendencingai.

„Nė žodžio neužsiminėte apie mero reprezentacinį fondą“, – piktinosi politikas. Jis teigė atsisakęs įstatymo numatytos galimybės steigti tokį fondą ir tokiu būdu per trejus metus kasmet sutaupydavo po 84 tūkst. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min