Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 9d. 11:30

Buvusiam stribui teismas sušvelnino bausmę

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Kauno apygardos teismo 2008 m. sausio 25 d. nuosprendį ir už talkininkavimą sovietų okupacinei valdžiai vykdant lietuvių genocidą nuteistam Jurgiui Navickui (gim. 1930 m.) sušvelnino bausmę.

Kaip praneša Lietuvos Apeliacinis teismas, J.Navickas vietoj anksčiau skirtų 8 metų kalės penkerius.

Teismo nuomone, pirmosios instancijos teismas neteisingai vertino nustatytas faktines bylos aplinkybes, padarė nepagrįstas išvadas, kad J.Navickas padarė dvi nusikalstamas veika, bei netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą. Apeliacinis teismas sutiko su nuteistojo J.Navicko apeliacinio skundo argumentu, kad jo veikos turi būti kvalifikuojamos kaip viena, o ne dvi atskiros. Teismas mano, kad asmuo, vykdydamas genocidą, vykdo ne atskiras veikas, o jas tęsia įgyvendindamas vieną sumanymą.

Atlikus papildomą medicininę ekspertizę, paaiškėjo, kad J.Navicką atleisti nuo laisvės atėmimo bausmės dėl nepagydomos ligos nėra pagrindo, tad jis turės atlikti realią laisvės atėmimo bausmę.

J.Navickas buvo kaltinamas dalyvavęs vykdant genocidą, t.y. nužudant partizanų rėmėją J.R., partizaną J.G. ir sunkiai sužalojant M.R.

Kitas senyvas Lazdijų rajono gyventojas J.J. buvo kaltinamas taip pat įvykdęs genocidą, t.y. nužudęs penkis Lietuvos partizanus ir jų rėmėjus. Už genocido vykdymą prieš partizanus J. Navickui pirmosios instancijos teisme buvo skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė, o antrajam vyrui buvo skirtos priverčiamosios medicininės priemonės, o byla jo atžvilgiu nutraukta.

Byloje nurodyta, kad J.Navickas ir kitas vyras, būdami Lietuvos SSR Valstybės saugumo ministerijos (MGB) agentai-smogikai, tyčia vykdė ir padėjo vykdyti pagrindinį sovietų okupacinės valdžios tikslą – fiziškai sunaikinti Lietuvos partizanus. Prokurorai teigė, kad jie apgaulės būdu įgijo besislapstančių partizanų pasitikėjimą ir juos fiziškai naikindavo.

Vyriškis, kuriam byla nutraukta ir paskirtos priverčiamosios medicininės priemonės, anksčiau ir pats buvo partizanas, tačiau jį į nelaisvę paėmė ir užverbavo sovietų pareigūnai. Tuo tarpu J. Navickas niekada nebuvo pasipriešinimo kovų dalyvis.

Apeliaciniame skunde J.Navickas prašė jį išteisinti, sušvelninti bausmę arba atleisti nuo jos dėl sunkių ligų.

Šį teismo sprendimą dar galima skųsti Lietuvos Aukščiausiajam teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

49:36
01:16:19
04:11

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min