-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 28 /10:31

Garsioji „Vaisingumo klinikos“ ir buvusio jos vadovo A.Usonio byla – pagaliau teisme

Klaipėdos apygardos prokuratūra prašo buvusį privačios medicinos paslaugas teikiančios įmonės vadovą Algirdą Usonį, finansų direktorių Algirdą Šakinį ir pačią bendrovę pripažinti kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo ir skirti baudas, kurių suma siekia 160 tūkst. eurų.
Algirdas Usonis
Dėl buhalterinės apskaitos „Vaisingumo klinikoje“ prieš kelerius metus pradėtas didelio masto tyrimas. Tuometis vadovas A.Usonis iškart prisipažino. / 15min montažas

Buvusiems medicinos bendrovės vadovams už apgaulingą apskaitą prašoma skirti baudas.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, tyrimo duomenimis, minėti asmenys, siekdami išvengti mokesčių ir veikdami pagal iš anksto sugalvotą planą, atsakingiems už pinigų priėmimą darbuotojams buvo nurodę neįtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą dalies iš pacientų gautų pajamų.

Skaičiuojama, kad įmonės filialuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje dirbantys devyni darbuotojai nuo 2019 metų sausio iki 2021 metų vasario apskaitoje galėjo neužregistruoti daugiau nei 711 tūkst. eurų, gautų už pacientams suteiktas paslaugas.

Kratų bei sulaikymų operacijoje dalyvavo net šimtas pareigūnų, kitų specialistų.

Atliekant tyrimą buvo gauta duomenų, jog iš minėtų neapskaitytų pinigų bendrovės darbuotojams kiek daugiau nei dvejus metus grynais pinigais buvo mokamas neoficialus darbo užmokestis. Darbuotojams tokiu būdu galėjo būti išmokėta atlyginimų už daugiau nei pusę milijono eurų.

Vengė 360 tūkst. eurų privalomų mokesčių

Remiantis teisėsaugos pareigūnų surinktais duomenimis, tikrovės neatitinkantys duomenys apie minėtos bendrovės 2019 m., 2020 m. ir 2021 metų pajamas, pelną bei turtą buvo įrašyti į deklaracijas ir pateikti valstybės įgaliotoms institucijoms. Dėl to, manoma, buvo išvengta sumokėti bendrai beveik 360 tūkst. eurų privalomų mokesčių.

Kaltinamieji prisipažino veikę neskaidriai ir ikiteisminio tyrimo metu atlygino Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo pareikštus ieškinius, sumokėjo valstybei visą kaltinimuose nurodytą sumą.

Atsižvelgiant į tai, kad kaltinamieji pripažino padarę inkriminuojamus jiems nusikaltimus bei visiškai atlygino padarytą žalą, tyrimui vadovaujantis prokuroras kreipėsi į teismą su pareiškimu užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Byloje nefigūruojanti Audronė Usonienė ir kaltinamasis Algirdas Usonis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Byloje nefigūruojanti Audronė Usonienė ir kaltinamasis Algirdas Usonis

Juo abiem buvusiems įmonės vadovams už nusikalstamas veikas prašoma skirti po 35 tūkst. eurų baudas, o juridiniam asmeniui – 90 tūkst. eurų baudą.

Triukšmingai pradėtas tyrimas

Maždaug prieš trejus metus Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje veikusioje „Vaisingumo klinikoje“ ir jos filialuose, vadovų namuose bei automobiliuose buvo atliekama pusšimtis kratų. Operacijoje dalyvavo net šimtas pareigūnų ir kitų specialistų. Buvo rasta daugybė neapskaitytų pinigų. 2021 metų vasario pabaigoje sulaikyti 9 asmenys, įtariamaisiais buvo paskelbti dvylika asmenų.

Tuo metu iš visų devynių įtariamųjų ilgesniam laikui (dešimčiai dienų) buvo suimtas finansų direktorius Algirdas Šakinis, mat, bylos duomenimis, eidamas vadovaujamas pareigas ir savo pavaldume turėdamas įtakingus asmenis, jis galėjo daryti didžiausią įtaką, taip pat paslėpti dokumentus, kurių tądien pareigūnai nebuvo išėmę. Pas A.Šakinį per kratas buvo rasta apie 300 tūkst. eurų. Pastarasis savo kaltę neigė.

Pats „Vaisingumo klinikos“ direktorius, velionio prezidento Algirdo Brazausko žentas Algirdas Usonis kaltę netrukus pripažino, jam buvo skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti. A.Usoniui įtarimai buvo pareikšti dėl apgaulingo apskaitos organizavimo ir neteisingo duomenų įrašymo bei pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Devynių darbuotojų, kurie padėjo apgaulingai tvarkyti įmonės apskaitą, atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai buvo baigti atleidžiant juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Visi šie asmenys buvo įpareigoti sumokėti 2 000-2 750 eurų įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius