Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusio Seimo nario konservatoriaus Ramūno Garbaravičiaus sūnus Jonas Garbaravičius galimai papirkinėjo VSD

Jonas Garbaravičius su žmona Živile
Jonas Garbaravičius su žmona Živile
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno prokurorai pradėjo tyrimą dėl buvusio parlamentaro konservatoriaus Ramūno Garbaravičiaus sūnaus verslininko Jono Garbaravičiaus. Jis galimai papirkinėjo saugumietį, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

Jonas Garbaravičius yra vienos didžiausių šalyje elektros importuotojų bendrovės „Scaent Baltic“ valdybos pirmininkas. Prokurorai įtaria, kad Garbaravičių šeima ne vienerius metus papirkinėjo Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotoją, norėdami užtikrinti ramybę giminės verslui.

Tyrimas dėl papirkinėjimo pradėtas gruodį. Gali būti, kad kyšiai duodami buvo per saugumiečio draugą, kuriam J.Garbaravičius esą specialiai įsteigė bendrovę,

Kaip teigia vienas iš buvusių J.Garbaravičiaus verslo partnerių, pirmiausia buvo įsteigta nauja bendrovė „Creditum Vilnius“. Jos vadovu tapo J. Garbaravičiaus aplinkos žmogus Tadas Žentelis. Pasak liudytojo, atsiskaitymai su saugumiečiu vyko per jį. Saugumo stogo Garbaravičiams esą prireikė tuomet, kai ant įtakingos šeimos krito įtarimai galima antivalstybine veikla.

Verslo partnerio teigimu, dar dirbdamas bendrovėje „Lietuvos energija“ elektros pardavimo skyriaus vadovu, J.Garbaravičius išsikovojo, kad Ignalinos atominės elektrinės gaminama naktinė elektra būtų parduodama per tarpininkus. Tam buvo įkurtos kelios bendrovės, viena iš jų lgnalinos naktinę elektrą pardavinėjo vienai didžiausių Rusijos energetikos koncerno antrinių įmonių. Kai elektros verslas išsiplėtė, daugiau kaip pusę savo įmonės akcijų Garbaravičiai pardavė rusams.

„Scaent Baltic“ – Lietuvoje registruota investicinė bendrovė, kontroliuojanti ir valdanti skirtingų sektorių bendroves – finansų, žiniasklaidos, energetikos ir kituose sektoriuose.

Bendrovė investicijoms žiniasklaidoje yra įsteigusi įmonę „SC Baltic Media“, Lietuvoje leidžiančią žurnalus „IQ“, „Intelligent life“, „LʼOfficiel“, „Top gear“.

Energetikos sektoriuje kompanijai „Scaent Baltic” priklauso 29 proc. bendrovės „Inter Rao Lietuva“ akcijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min