Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 2d. 09:25

Buvusio „Sodros“ vadovo aferos karjerai netrukdo

Vagis
Photos.com nuotr. / Žmogus su kauke

Už dokumentų klastojimą, valstybės turto pasisavinimą teistas buvęs Klaipėdos „Sodros“ vadovas Viktoras Valceris tapo vienu iš Vilniaus universiteto Onkologijos instituto (VUOI) vadovų.

Kaip rašo „Vilniaus diena“, V.Valceris nuo sausio dirba VUOI direktoriaus pavaduotoju administracijai ir infrastruktūrai. Į šias pareigas įeina ne tik bendravimas su kolektyvu, bet ir viešieji pirkimai. Pavyzdžiui, V.Valcerio parašas buvo reikalingas perkant instituto pastatų šiltinimo darbus. Per buvusio Klaipėdos „Sodros“ vadovo rankas ėjo valstybės pinigai už išorinių VUOI sienų (beveik 8,5 tūkst. kv. m) rekonstravimą ir šiltinimą bei rūsio sienų (4,6 tūkst. kv.m) šiltinimą.

„O Dieve!“ – sušuko sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, iš dienraščio sužinojęs, jog VUOI pinigus žarsto tas pats žmogus, kurį prokurorai kaltino, kad jis iš „Sodros“ lėšų pirktą masažinę dušo kabiną išgabeno į savo sesers valdomus poilsio namus. Ministras pareiškė abejojantis, ar toks žmogus daro garbę medicinos įstaigai.

Dienraščio žiniomis, V.Valcerio galimybėmis eiti tokias pareigas suabejojo ne vienas Onkologijos instituto darbuotojas.

Dėl jo praeities kreiptasi į VUOI direktorių Konstantiną Povilą Valucką, bet šis abejonių neišgirdo. K.P.Valuckas dienraštį tikino apie naujojo pavaldinio praeitį nežinojęs. „Dabar, kai pradėjot vėl garsinti, žinau“, – sakė instituto direktorius.

Esą nei jam, nei kitiems jokių abejonių dėl V.Valcerio reputacijos nekilo. „Nežinau... žmogus turi du aukštuosius išsilavinimus, mūsų keltus reikalavimus jis iš principo atitiko“, – teigė K.P.Valuckas.

V.Valceris sausį pasamdytas vieniems metams pagal terminuotą darbo sutartį. Užimti atsakingą postą konkursas nebuvo skelbiamas, buvęs Klaipėdos „Sodros“ vadovas į naują kėdę atsisėdo pritarus instituto tarybai. Anot VUOI vadovo, direktoriaus pavaduotojas per mėnesį uždirba apie 3,5 tūkst. litų.

Į A.Čapliko priekaištus K.P.Valuckas reagavo su doze ironijos. „Aš pats asmeniškai esu išsakęs abejones dėl paties ministro kompetencijos. Taigi galime pasidalyti patirtimi“, – pareiškė VUOI vadovas. Jis pridūrė nesvarstantis galimybės atsisakyti V.Valcerio paslaugų.

V.Valceris dienraščiui pirmiausia priminė, kad jis nebuvo nuteistas nė už vieną garsiai žiniasklaidoje nuskambėjusią istoriją.

„Viską vertinu iš teisinės pozicijos. Teisiškai jokių ribojimų man eiti šias pareigas nėra“, – sakė VUOI direktoriaus pavaduotojas. Paklaustas, kaip gavo naują darbą, V.Valceris atsakė: „Paprastai. Buvo ieškomas žmogus, pristačiau savo dokumentus, mokslinė taryba apsvarstė, pritarė – tuo ir baigėsi. Čia ne valstybės tarnyba.“

V.Valceris tikino esąs menkai susijęs su viešaisiais pirkimais – esą tam sudaryta atskira komisija, kurios veikloje jis nedalyvauja.

„Mūsų kiekvienas skyrius atskirai prašo pirkti. Aš esu galbūt vienas iš tų, kurie ko nors gali prašyti, bet ne daugiau“, – tikino jis.

Oficialiai už VUOI atsakinga ne Sveikatos apsaugos, o Švietimo ir mokslo ministerija. Jos vadovas Gintaras Steponavičius, kaip ir sveikatos apsaugos ministras A.Čaplikas, dienraščiui teigė nesąs patenkintas, kad institutas tapo nauja V.Valcerio darboviete.

„Prašiau Onkologijos instituto pateikti man informaciją tuo klausimu, bet atsakymo dar negavau. Tai yra Vyriausybei pavaldi institucija, ir natūralu, kad abejotinos reputacijos asmenys neturėtų išskirtinėmis sąlygomis pretenduoti į tokias pareigas. Žmonės, kurie yra piktnaudžiavę savo tarnyba, vėl dirbantys su finansiniais ir infrastruktūros reikalais, yra blogas pavyzdys. Tai tikrai nedaro garbės institutui“, – sakė G.Steponavičius.

Ministras užsiminė netoleruosiąs V.Valcerio buvimo VUOI direktoriaus pavaduotojo poste. „Manau, iš manęs yra aiškus signalas instituto vadovams, ir jie turi daryti sprendimus“, – reziumavo švietimo ir mokslo ministras.

2001 m. tuometis „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovas V.Valceris buvo įsipainiojęs į skandalingą istoriją ir kaltintas svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu tarnyba bei dokumentų klastojimu, kai beveik 20 tūkst. litų kainuojančią ir „Sodrai“ priklausančią masažinę dušo kabiną „Jakuzi“ išnuomojo ir nuvežė į seseriai priklausantį viešbutį Juodkrantėje.

Teismas 2004 metais jam skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau pritaikius amnestiją ir įskaičiavus suėmus išbūtą laiką, teismo salėje V.Valceris buvo paleistas. 

Temos: 2 Onkologas Sodra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min