Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2011 sausio 31d. 16:30

Buvusioje žydų ligoninėje planuojama įkurti simuliacinių medicinos mokymų centrą ir viešbutį

Kauno senamiesčio piktžaizde tapęs pastatas per dvejus metus turėtų neatpažįstamai pasikeisti
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kauno senamiesčio piktžaizde tapęs pastatas per dvejus metus turėtų neatpažįstamai pasikeisti

Artimiausiomis dienomis bus pasirašyta sutartis dėl Kauno senamiestyje esančios buvusios žydų ligoninės pardavimo. Apleistame pastate norima įkurti simuliacinių medicinos mokymų centrą ir viešbutį.

 2010 metų gruodžio 28 dieną pastatą viešo aukciono būdu už 3,601 mln. litų įsigijusios bendrovės „Tarptautinės skubiosios medicinos akademijos“ vadovus į susitikimą pakvietė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Pasak mero, norėjosi iš pirmų lūpų išgirsti jų planus.

„Daug metų ši senamiesčio piktžaizdė badė akis. Tikimės, kad pagaliau pastatas bus suremontuotas ir atgis naujai veiklai“, – sakė A.Kupčinskas.

Bendrovės direktorius Nedas Jasinskas nurodė, kad skubios medicinos srityje dirbantys medikai buvusioje ligoninėje ketina steigti simuliacinių medicinos mokymų centrą. Jame Lietuvos ir užsienio medikai, studentai galėtų tobulinti savo įgūdžius gelbstint žmonių gyvybes, naudodami šiuolaikinius manekenus, kuriais galima simuliuoti bet kokias kritines situacijas.

„Šis centras būtų orientuotas į Lietuvos ir užsienio šalių medikus ir studentus. Turime darbo patirties ne tik su Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės, Azerbaidžiano, Kazachstano, Baltarusijos ir Kaliningrado srities medikais, todėl žinome, ką galime pasiūlyti šių ir kitų šalių specialistams“, – sakė N.Jasinskas.

Anot jo, naujas centras nekonkuruotų su Lietuvos sveikatos universiteto ir Vilniaus universiteto centrais, o papildytų jų teikiamas paslaugas. Dalyje patalpų planuojama įrengti viešbučio kambarius.

Projektą ketinama įgyvendinti per dvejus metus. Planuojamos investicijos į centrą – apie 5 mln. litų. „Kai tik pasirašysime sutartį dėl pastato pirkimo, galėsime pradėti derybas su investuotojais“, – teigė N.Jasinskas.

Naujieji ligoninės savininkai taip pat ketina neužmiršti ligoninės, kurioje gimė tūkstančiai kauniečių, turtingos istorijos. Pastate bus įrengta ekspozicija, kuri primins apie buvusią medicinos įstaigą.

Temos: 1 Kaunas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min