Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusius nomenklatūros poilsio namus „Baltija“ ketinama suskaidyti ir dalį privatizuoti

Viešbutis „Auska“
„Scanpix“ nuotr. / Viešbutis „Auska“
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvusius sovietų nomenklatūros poilsio namus „Baltija“ Palangoje ketinama suskaidyti į tris dalis ir vieną dalį privatizuoti.

Apie šiuos planus ūkio ministras Rimantas Žylius trečiadienį informavo Seimo Audito komitetą ir Antikorupcijos komisiją.

„Galvojame siūlyti Vyriausybei suskaldyti tą objektą į tris mažesnius – atskirti poilsio namus „Auską“ su 22 hektarais žemės, ją palikti valstybės reprezentacinėms reikmėms ateičiai,  reabilitacijos centrą „Vyturį“ siūlysime perduoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, jei jiems jo reikėtų, o komercinės paskirties viešbutį „Žilvinas“ rekomenduosime privatizuoti", – informavo R.Žylius.

Jo teigimu, per pastaruosius trejus metus viso „Baltijos“ komplekso nuostoliai sudaro 2,7 mln. litų. Anksčiau poilsio namai buvo dotuojami Vyriausybės, tačiau 2009 metais valstybės įmonę perdavus Ūkio ministerijai dotacijų nebeskiriama.

Ūkio ministerijos skaičiavimu, šiemet „Baltijos“ nuostoliai gali siekti apie 660 tūkst. litų.

Poilsio namai „Auska“ šiuo metu yra išnuomoti dešimčiai metų už 360 tūkst. litų per pirmuosius trejus metus, likusius metus – po 400 tūkst. litų.

Poilsio namai „Auska“ šiuo metu yra išnuomoti dešimčiai metų už 360 tūkst. litų per pirmuosius trejus metus, likusius metus – po 400 tūkst. litų.

Būtent ši nuomos sutartis kai kuriems parlamentarams sukėlė įtarimų, jog „Auską“ rengiamasi privatizuoti. Socialdemokratas Bronius Bradauskas stebėjosi, kad nuomos sutartyje numatyta, jog net pasikeitus savininkams, nuoma lieka.

„Niekas negalėtų paneigti, kad „Auską“ privatizuos tie nuomininkai. Koks ten pašalinis galės kišti nosį? Peršasi išvada, kad tai gudriai sugalvotas planas, kaip poilsio namus atiduoti į privačias rankas (...) Paruoštas planas labai gudriai privatizuoti „Auską“, – tvirtino parlamentaras.

Ūkio ministro tvirtinimai, kad „Auskos“ neketinama parduoti neįtikino ir Audito komiteto pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės.

„Turiu abejonių ir manau, kad ateityje viskas išaiškės. Mes jau turime tam tikros informacijos, kurią turės patvirtinti vienos ar kitos institucijos, kurios yra atsakingos už korupcinius atvejus, čia yra tiesioginiai interesai kai kurių žmonių“, – po posėdžio žurnalistams sakė ji, paklausta dėl įtarimų, kad jau gali būti numatytas poilsio namų Palangoje pirkėjas.

Artimiausiu metu ketinama „Baltiją“ iš valstybės įmonės reorganizuoti į akcinę bendrovę. Tokį nutarimą jau yra priėmusi Vyriausybė. Pagal jį, vienintelė akcinės bendrovės akcininkė iki turto pardavimo bus Ūkio ministerija. Nepriklausoma turto vertintoja bendrovė „Lituka ir Ko“ įmonės turtą šią vasarą įvertino 32,2 mln. litų.

Ministro pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis per bendrą Seimo Audito komiteto ir Antikorupcijos komisijos posėdį sakė, kad Vyriausybė iš esmės pritaria Ūkio ministerijos siūlymui dėl objekto suskaidymo. Tačiau jis minėjo, kad parduoti reikėtų ne tik viešbutį „Žilvinas“, bet ir viešbutį bei reabilitacijos centrą „Vyturys“.

„Matyt, racionalu palikti valstybės reprezentacinėms reikmėms penkių žvaigždučių viešbutį, kuris buvo anksčiau pakankamai dažnai naudojamas, kaip įvairių renginių organizavimo vieta, prezidento, premjero priėmimų, dvišalių, trišalių susitikimo vieta“, – svarstė D.Matulionis.

Kita vertus, anot jo, galbūt neracionalu skubėti parduoti dalį turto, nes nekilnojamojo turto kaina gali būti nedidelė. Be to, reikėtų pasvarstyti, ar iš tiesų „Auskai“ reikia 22 hektarų žemės.

„Toks truputėlį ankstyvas svarstymas dėl privatizavimo, tos aistros yra lygioje vietoje“, – politikų nerimą gesino kancleris.

Tačiau nei jis, nei ūkio ministras negalėjo paaiškinti, kokiu tikslu „Baltija“ įsigijo keturis lošimų automatus už 96 tūkst. litų, kodėl neindeksuotas šios įmonės turtas, kodėl už paskolą rekonstruotą 1,174 mln. litų vertės pastatą ji neatlygintinai perdavė policijos komisariatui.

„Ta suma nurašoma į bendrovės nuostolius. Ar tai nėra dirbtinis akcijų vertės mažinimas?“ – klausė L.Graužinienė.

D.Matulionis ir R.Žylius tvirtino pirmą kartą girdį šiuos faktus, nors jie nurodyti Ūkio ministerijos užsakytų auditorių ataskaitoje.

Ūkio ministerijos atstovai taip pat negalėjo paaiškinti, kokia „Baltijos“ dalis yra valstybės saugoma teritorija.

Audito komiteto pirmininkė atkreipė dėmesį, kad pavasario sesijoje Seimui buvo pateiktas Žemės reformos įstatymas, pagal kurį siūloma numatyti išimtis ir tam tikrais atvejais leisti privatizuoti saugumose teritorijose esamą žemę. Dabar tokių galimybių nėra.

„Dabar nagrinėdami šį („Baltijos“ – BNS) klausimą šiek tiek matome sąsajų. Duok Dieve, kad jos nepasitvirtintų, bet visą laiką reikia patikrinti, ar mes tikrai priimsime teisingą įstatymą“, – sakė L.Graužinienė.

Audito komitetas trečiadienį nutarė parengti Seimo nutarimo projektą, kad komitetui būtų suteiktas laikinosios komisijos statusas, ir ji toliau su Antikorupcijos komisija galėtų nagrinėti poilsio komplekso „Baltija“ esamą padėtį ir planus jį išskaidyti.

Poilsio namai „Baltija“ patikėjimo teise valdo didžiausią poilsio ir gydymo kompleksą Palangoje, kuriam priklauso dviejų žvaigždučių viešbutis „Vyturys“ ir reabilitacijos centras, trijų žvaigždučių „Žilvinas“, penkių žvaigždučių poilsio namai „Auska“ su 22 hektarais žemės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min