TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

BVP antrąjį ketvirtį sumažėjo ne 22,4 proc., o 20,2 proc.

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas, remdamasis naujesne birželio mėnesio informacija, įvertino antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) pokytį, palyginti su atitinkamu 2008 m. ketvirčiu. Anksčiau skelbta, kad BVP sumažėjo 22,4 proc., tačiau dabar patikslinta, jog 20,2 proc.

Statistikos departamentas skelbia, kad šiuos skaičius gavo remdamasis naujesne birželio mėnesio informacija ir išsamesniais statybos, transporto, paslaugų, darbo ir kainų statistikos duomenimis. Patikslintais duomenimis, antrąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 23 999 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu 2008 m. ketvirčiu, sumažėjo 20,2 procento, o palyginti su šių metų pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 1,8 procento. Anksčiau skelbta, kad antrojo ketvirčio BVP sudarė 22 534 mln. litų ir, palyginti su 2008 m. antruoju ketvirčiu, sumažėjo 22,4 proc., o palyginti su 2009 m. sausio–kovo mėn., – 1,1 proc.

Per pirmąjį 2009 m. pusmetį sukurta 44,88 mlrd. litų bendrojo vidaus produkto, arba 17 procentų mažiau nei prieš metus.

2009 m. antrąjį ketvirtį buvo fiksuoti neigiami visų verslo veiklų ir ne rinkos paslaugų rezultatai. Sparčiausiai krito statybos (46,1 proc.), pramonės ir energetikos (25,3 proc.), prekybos, transporto ir ryšių paslaugų (21,4 proc.) bei finansinio tarpininkavimo, nekilnojamojo turto ir kito verslo paslaugų (17,8 proc.) pridėtinė vertė. Lėčiau pridėtinė vertė mažėjo žemės ūkio ir žuvininkystės įmonėse (4,9 proc.) bei viešojo valdymo ir gynybos, švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo bei kitos komunalinės, socialinės ir asmeninės aptarnavimo veiklos įmonėse (0,7 proc.).

Vartojimo išlaidos balandžio–birželio mėn., palyginti su 2008 m. atitinkamu laikotarpiu, dar labiau sumažėjo nei metų pradžioje. Namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos per antrą ketvirtį sumažėjo 19,4 procento. Ne pelno institucijų galutinio vartojimo išlaidos sumažėjo 11,6 procento. Valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidos buvo didesnės nei prieš metus, todėl realus jų augimo tempas siekė 0,5 procento. Tačiau ypač smuko išlaidos kapitalui formuoti – bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 39,8 procento.

Reikšmingai sumažėjęs vartojimas ir kapitalo formavimo apimtis labai sumažino prekių ir paslaugų importą (35,3 proc.). Nors eksportas krito lėčiau (23,3 proc.), 2009 m. balandžio–birželio mėn. grynasis eksportas buvo neigiamas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min