TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Byla dėl sklypo Pylimo gatvėje Vilniuje detaliojo planavimo teisėtumo nutraukta

Talkos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Lietuvos“ kino teatras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) sausio 16 d. nutartimi nutraukė administracinę bylą pagal pareiškėjų Rasos Kalinauskaitės, Tomo Tomilino, Sauliaus Norvaišo ir Vytauto Damaševičiaus skundą Vilniaus miesto savivaldybės tarybai dėl sprendimo, kuriuo buvo patvirtintas sklypo Pylimo g. 17, Vilniuje, detalusis planas, panaikinimo ir įpareigojimo surengti pakartotinį detaliojo planavimo svarstymą, pareiškėjams atsisakius nuo skundo.

Pareiškėjai R.Kalinauskaitė, T.Tomilinas, S.Norvaiša ir V.Damaševičius prašė Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikinti kaip nepagrįstą ir neteisėtą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2008 m. liepos 18 d. sprendimą, kuriuo buvo patvirtintas sklypo Pylimo g. 17, Vilniuje, detalusis planas, ir įpareigoti Tarybą surengti pakartotinį detaliojo planavimo svarstymą dalyvaujant visuomenei.

Pasak pareiškėjų, Taryba, priimdama sprendimą, pažeidė 1998 m. birželio 25 d. Orhuso konvenciją ir Vyriausybės 1996 m. rugsėjo 18 d. nutarimu patvirtintus Visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatus; Tarybos patvirtintas detalusis planas priimtas nedalyvaujant visuomenės atstovams ir neatitinka detaliojo plano, kuris buvo svarstytas 2006 m. liepos 4 d. ir 2006 m. rugpjūčio 18 d. viešuose susirinkimuose su visuomene ir dėl kurio nebuvo prieita vieningos nuomonės.

Pareiškėjų teigimu, Taryba prieš detaliojo plano tvirtinimą, kuriame buvo padaryti esminiai pakeitimai, privalėjo pakartotinai svarstyti detalųjį planą kartu su visuomene. Esą miesto savivaldybė neteisėtai perdavė planavimo organizatoriaus teises sklypo valdytojui bendrovei „Rojaus apartamentai“, kuri valstybės institucijoms perdavė ne visuomenės siūlymus ir savo atsakymus į juos, o tik suvestinę, iš kurios nematyti pateiktų visuomenės siūlymų esmės.

2011 m. gruodžio 21 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas gavo R.Kalinauskaitės, T.Tomilino, S.Norvaišos ir V.Damaševičiaus atsisakymą nuo skundo. Sausio 16 d. nutartimi teismas priėmė pareiškėjų atsisakymą nuo skundo ir administracinę bylą nutraukė.

Ši Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam  administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min