Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Byra Vilniaus liberalcentristų frakcija

K.Nėnius (centre) pasitraukimo priežasčių nedetalizuoja, teigia tiesiog galvojantis apie savo frakcijos kūrimą. G.Kėvišas (dešinėje) teigia kol kas jokių sprendimų nepriėmęs.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / K.Nėnius (centre) pasitraukimo priežasčių nedetalizuoja, teigia tiesiog galvojantis apie savo frakcijos kūrimą. G.Kėvišas (dešinėje) teigia kol kas jokių sprendimų nepriėmęs.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viena iš valdančios daugumos Vilniaus miesto taryboje frakcijų gali subyrėti. Trys jos nariai antradienį patvirtino, kad traukiasi iš liberalcentristų gretų.

Paaiškėjus, kad du Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos atstovai Vilniaus miesto taryboje – Kęstutis Nėnius ir Gediminas Konstantinas Daubaras – ją palieka, pasklido kalbų, kad šios frakcijos gali iš viso nebelikti. Neatmetama, kad pasitraukti iš frakcijos ketina ir daugiau liberalcentristų.

Valdančiosios daugumos negriaus

LiCS pirmininkas ir frakcijos vadovas Gintautas Babravičius antradienio pavakarę tikino kol kas žinantis tik apie tai, kad frakciją ketina palikti K.Nėnius ir G.K.Daubaras, apie kitų apsisprendimą kol kas kalbama nebuvo. „Bet jau greitai, rugsėjo 8 dieną, bus tarybos posėdis, kuriame viskas paaiškės. Dabar tai buitinis, eilinis politinis procesas, kai kažkas užsimano žengti kažkokiu savarankišku keliu. Čia mes nei pirmi, nei paskutiniai“, – situacijos nedramatizavo G.Babravičius.

Pirmasis apie pasitraukimą paskelbęs K.Nėnius sprendimo priežasčių detalizuoti nenorėjo, pareiškęs, kad tiesiog nesutapo požiūriai. Paprašytas patikslinti, jis atsakė: „Mes galvojame apie savo frakcijos kūrimą.“ K.Nėnius pridūrė, kad valdančiosios daugumos griauti neketinama.

Neįvardijo K.Nėnius ir savo pasekėjų – kas dar be jo ir G.K.Daubaro gali palikti frakciją. „Daug įvairių kalbų yra, vyksta procesas. Aš manau, kad iki tarybos posėdžio viskas paaiškės, o jeigu kam nors apsispręsti prireiks daugiau laiko, jo duosime“, – sakė K.Nėnius.

Apie tai, kad palieka LiCS frakciją, „15min“ vakar patvirtino ir Darius Maskoliūnas. Treneriu dirbantis politikas plačiau savo apsisprendimo komentuoti nepanoro.

Apie pasitraukimą negalvoja

Lakoniškai apie permainas kalbėjo ir LiCS frakcijos narys Gintautas Kėvišas, tepasakęs, kad „šiandien nėra niekur pasitraukęs“. Algimantas Vakarinas irgi nusistebėjo pasirodžiusiais teiginiais, kad jis palieka frakciją. „Nežinau, iš kur tai ištraukta. Niekas man dar ir nesiūlė. Kiek čia beliko iki rinkimų, tad kažin ar verta blaškytis“, – svarstė A.Vakarinas.

Frakcijai priklausantis nepartinis Arvydas Šaltenis neslėpė, kad jam nepatinka toks skaidymas. „Aš dar atostogauju. Bet man svarbiau geri darbai, o ne ambicijos. Geriau dirbti, o ne konfliktuoti ir skaldyti. Aš nesu LiCS narys, tik buvau pakviestas į jų sąrašą per rinkimus, nežinau partinių reikalų, peripetijų, kodėl tokie procesai vyksta“, – sakė A.Šaltenis.

Kaltina A.Zuoką

G.Babravičius, kaip pagrindinę priežastį, kodėl byra jo vadovaujama frakcija, įvardino Artūro Zuoko kuriamą visuomeninį judėjimą „TAIP“ („Tėvynės atgimimas ir perspektyva“). „A.Zuokas, pasukęs savarankiškais politiniais keliais ir turintis savo politinių intencijų, gali įtakoti dalį LiCS narių, būdamas patrauklesnis savo politinėmis idėjomis arba gundymais. Gyvenimas parodys, ar mano manymas yra tiesa, tačiau man šios priežastys atrodo akivaizdžios, o ir pats K.Nėnius tai deklaravo, informuodamas mane apie savo ketinimus trauktis iš frakcijos“, – sakė G.Babravičius.

Su A.Zuoku „15min“ susisiekti antradienį nepavyko.

Liberalcentristai Vilniaus miesto taryboje turėjo 10 mandatų. Norint įregistruoti naują frakciją reikia  bent trijų narių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min