Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algis Čaplikas išrinktas Seimo pirmininkės pavaduotoju

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas ketvirtadienį patvirtino parlamentaro, Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos seniūno Algio Čapliko kandidatūrą į Seimo pirmininkės pavaduotojus. Slaptu balsavimu paramą A.Čaplikui pareiškė 71 Seimo narys, prieš balsavo 39, susilaikė 10. Aštuoni iš 128 išduotų balsavimo biuletenių rasti negaliojantys.

A.Čapliko kandidatūrą pasiūliusi Seimo vadovė Irena Degutienė, kreipdamasi į kolegas Seime ir ragindama juos pritarti minėtai kandidatūrai, pažymėjo, kad A.Čaplikas yra „patyręs politikas, aktyvus visose srityse, niekada nestokojantis iniciatyvų, tikrai geras kolega“. „Jis turi daug organizacinių sugebėjimų ir jo kandidatūros iškėlimas yra savalaikis bei pamatuotas, juolab, kad jis tikrai įneš ir tam tikro naujumo bei galės talkinti tiek pirmininkaujant Seimo posėdžiams, tiek pavaduojant ir atliekant kitus darbus“, – kalbėjo I.Degutienė.

Parlamento vadovė poreikį patvirtinti dar vieną pavaduotoją argumentavo dideliu darbo krūviu. „Puikiai suprantu, kokioje (ekonominėje – 15min.lt past.) situacijoje gyvename. Tačiau tai ne naujo pavaduotojo (pareigybės – 15min.lt past.) įvedimas, bet senos atstatymas. Gal jums iš šono atrodo, kad Seimo pirmininkas ir pavaduotojai nieko neveikia ir jokio darbo nedirba, tačiau krūvis tikrai yra didelis“, – tikino I.Degutienė.

Atlyginimas didės 900 litų

Prieš balsavimą parlamento opozicijos atstovai priekaištų dėl A.Čapliko kompetencijos neturėjo, tačiau kėlė klausimą, ar dar vieno Seimo pirmininkės pavaduotojo paskyrimas yra tinkamas sprendimas šiuo metu.

„Trūksta solidarumo su tais žmonėmis, kuriuos palietė mūsų nepopuliarūs sprendimai“, – pareiškė Tvarkos ir teisingumo frakcijos atstovas Andrius Mazuronis. Savo ruožtu Seimo opozicijos lyderis „darbietis“ Vytautas Gapšys abejojo būtinybe didinti pavaduotojų skaičių, kai nėra aišku, kokias funkcijas jis atliks.

Savo ruožtu I.Degutienė pareiškė, kad A.Čaplikui tapus Seimo vicepirmininku jo atlyginimas padidėtų tik 900 litų.

Iki A.Čapliko patvirtinimo pavaduotoju, Seimo pirmininkė turėjo keturis pavaduotojus – Virginiją Baltraitienę, Česlovą Vytautą Stankevičių, Česlovą Juršėną ir Algį Kašėtą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min