Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Caritas Nakvynės namai šventė vienuoliktąjį gimtadienį

Anot L.Kukuraičio, viena iš labiausiai skurstančių visuomenės grupių – vienišos mamos. Joms visad atviri motinos ir vaiko globos namai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / L.Kukuraitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 9 dieną Vilniaus arkivyskupijos Caritas Nakvynės namai šventė vienuoliktąjį gimtadienį.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, kurias laikė Visų šventųjų parapijos klebonas Vytautas Rapalys, senas „karitiečių“ draugas ir bendražygis. Sakydamas pamokslą apie dienos Evangelijos skaitinį, jis paragino visus sugriauti tai, kas gyvenime sena ir negera, ir pradėti iš naujo, o taip pat ir visai konkrečiai pakvietė ateiti išpažinties ar tiesiog pabendrauti su kunigu, nepamiršdamas paminėti, kad tam kliūčių nesudarytų nei kalbos barjeras, nei tai, kad žmogus nemoka atlikti išpažintį ar jam sunku laisvai kalbėtis.

Įteikus padėkos raštus savanoriams ir talkininkams, sveikinimo žodį tarė Vilniaus arkivyskupijos Caritas vadovas Linas Kukuraitis, jubiliatus sveikino VA Caritas Motinos ir vaiko globos namų vadovė Vida Neverovič, Visų Šventųjų šeimos paramos centro vadovė Justina Petronytė, Lietuvos kalinių globos draugijos atstovė Milda Bliumenzonienė, Gailestingojo Jėzaus brolių bendruomenė ir VA Caritas socialinės tarnybos savanorė Loreta, o paskui nakvynės namų vadovė Aurelija Dzedzevičiūtė trumpai papasakojo, kas nuveikta nakvynės namuose per praėjusius metus ir kas planuojama artimiausioje ateityje. Buvo gražu girdėti, kaip visi kalbėjusieji, lyg antrindami pasirinktajai šventės temai „Ėjimas per tiltą“, pabrėžė, jog labai svarbu, kad nakvynės namai jų gyventojams būtų tik tarpinė stotelė pakeliui į savarankišką gyvenimą visuomenėje, o ne galutinis tikslas. Užkandę sumuštinių ir arbatos, gyventojai, darbuotojai, savanoriai ir svečiai vaidino improvizacijas „Perėjimo“ temomis, susilaukdami gausių plojimų ir labai pralinksmindami žiūrovus. Paskui vyko koncertas, kuriame grojo savanoris Oskaras, „Shidlas” ir Andrius Zala, gitarą į rankas įsidrąsino paimti ir nakvynės namų gyventojas Kolia, o galiausiai visi vaišinosi pačių gyventojų, vadovaujamų socialinės darbuotojos Violetos Sobieskos, paruošta šilta vakariene.

„Nors kažkaip nesuplanavome šventės laiko – vis reikėjo laukti kažko, tačiau tikriausiai dėl to jaudinausi tik aš viena, nes iš nieko neišgirdau jokių priekaištų. Atvirkščiai, girdėjau žmones kalbant, kad buvo gera, buvo jaučiamas natūralus bendruomeniškumas, buvo smagu!”, pasakoja A. Dzezdevičiūtė.

Vilniaus arkivyskupijos Caritas Nakvynes namuose kasdien nakvoja 70 pastovios gyvenamosios vietos neturinčių asmenų, atvirame benamių dienos centre kiekvieną dieną lankosi apie 70 žmonių. Kiekvienam gyventojui ir kai kuriems dienos centro lankytojams yra teikiamos asmeninės socialinių darbuotojų konsultacijos; lankytojai taip pat gali dalyvauti meniniuose ir kituose įvairius įgūdžius lavinančiuose užsiėmimuose ir gauti psichologo konsultacijas. Šiuo metu be 9 pastovių darbuotojų, Nakvynės namams padeda 7 jauni nuoširdūs, kupini idėjų žmonės. Apskritai savanoriai vis aktyviau įsitraukia į VA Caritas Nakvynės namų veiklą, tad šiuo metu mielai priimami ir nauji žmonės, turintys kelias laisvas valandas ir noro pabendrauti.

Jei norėtumėte tapti nakvynės namų savanoriu, prašome kreiptis elektroninių paštu nakvynesnamai@caritas.lt , telefonu 865285818 arba atvykti pas mus į svečius Šv. Stepono g. 35/4, Vilnius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min