Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 6d. 11:48

„Caritas“ skelbia pagalbos Ukrainos žmonėms akciją

Plakatas
Lietuvos Carito nuotr. / Plakatas

Spalio 6 d. Lietuvos „Caritas“ organizacija kartu su septynių vyskupijų „Caritas“ centrais paskelbė humanitarinę pagalbos Ukrainos žmonėms akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų ir lėšų, kurios padėtų nukentėjusiems nuo karo ukrainiečiams išgyventi artėjančią žiemą.

„Iš kolegų Ukrainos „Carito“ organizacijos gavome didelį nerimą keliančios informacijos apie sudėtingą padėtį, kurioje atsidūrė ukrainiečiai ir jų šeimos nariai, nukentėję nuo karinių veiksmų, priversti tapti pabėgėliais savo šalyje. Jų skaičius kasdien auga. Atsiliepdami į pagalbos prašymus ir reikšdami savo solidarumą su kenčiančiaisiais Ukrainoje, skelbiame pagalbos rinkimo akciją parapijose, norime surinkti šiltų drabužių, žieminių batų, konservuotų maisto produktų, sauskelnių vaikams ir kitų reikalingų Ukrainos žmonėms daiktų“, – kreipdamasi į visus geros valios žmones sakė Lietuvos „Carito“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė.

Akciją padeda organizuoti Ukrainos garbės konsulas Klaipėdoje Genius Vygantas. Jis rūpinasi, kad į pagalbą akcijai įsitrauktų valstybinės ir verslo institucijos.

Dabartiniu sunkiu Ukrainai laikotarpiu būtina išreikšti paramą šiai tautai ne vien kalbomis, bet  konkrečiais darbais.

„Dabartiniu sunkiu Ukrainai laikotarpiu būtina išreikšti paramą šiai tautai ne vien kalbomis, bet  konkrečiais darbais. Šią iniciatyvą ypač svarbu įgyvendinti dabar, artėjant šaltam žiemos periodui, kai likusiems be pastogės ukrainiečiams katastrofiškai trūksta būtiniausių daiktų“, – teigė G. Vygantas.

Ukrainos „Caritas“ pateikė tikslų sąrašą pačių reikalingiausių daiktų, kurių stinga žmonėms: šiltų drabužių (megztukų, liemenių, striukių, kepurių, šalikų, pirštinių, kojinių), žieminių batų (vyriškų, moteriškų, vaikiškų), šiltų antklodžių ir miegmaišių, konservuotų maisto produktų (mėsos, žuvies, sutirštinto pieno ir kt. konservai, aliejus), sauskelnių (įvairių dydžių suaugusiems ir vaikams).

„Už surinktos pagalbos skirstymą ir saugumą atsakomybę prisiims mūsų partneriai iš Ukrainos Carito organizacijos. Jie geriausiai žino žmones, kuriems reikalinga pagalba. Taip pat kviečiame žmones aukoti į Caritas sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Pagalba Ukrainai“. Šie pinigai bus skirti įsigyti vaistams ar kitoms medicinos priemonėms, kurios žiemą ypač reikalingos padidėjus sergamumui ir pablogėjus gyvenimo sąlygoms. Kviečiame visus su krikščioniška meile artimui ir visa širdimi prisidėti prie pagalbos teikimo šiuo metu didelius nepriteklius kenčiantiems Ukrainos žmonėms“, – sakė J. Kukauskienė.

Akcija truks iki lapkričio 10 d.

Aukoti nukentėjusiems Ukrainos žmonėms galima internete www.caritas.lt arba tiesiogiai pervedant paramą į Lietuvos Carito sąskaitą: AB bankas  Swedbank, a.s. nr. LT117300010115125084.

Temos: 2 Ukraina Caritas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min