Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 23d. 23:08

„Carito“ globos namai prašo pagalbos – užklupo COVID-19

VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
Vidmanto Balkūno nuotr. / VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu

Telšių vyskupijos „Carito“ Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų, ir apsaugos priemonių. Pagalbos dvasininkai prašė ir per pamaldas.

MULTIMEDIJOS PASAKOJIMAS: Kambarys, baras ir klasė: kaip koronavirusas platinamas oru

Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas, taip pat einantis ir Telšių vyskupijos „Carito“ Klaipėdos regiono globos namų direktoriaus pareigas, sekmadienį per pamaldas prašė parapijiečių pagalbos tvarkantis su koronavirusu, kvietė savanorius.

Klebonas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad greitai sulaukė savanorių, bet kol kas dar reikia bent vieno, kuris turėtų medicininį išsilavinimą.

„Turime susirgusių darbuotojų, o kadangi jie tarpusavyje bendravo, buvo užsikrėtimų. Dėl to dalis darbuotojų turi izoliuotis.

Keturi žmonės, kurių mums labiausiai reikėjo, jau atsiliepė, bet dar reikia slaugytojos, turinčios medicininį išsilavinimą, bent vienos ar dviejų“, – pasakojo M.Šlaustas.

Globos namuose šiuo metu prižiūrimi 36 senoliai. M.Šlausto teigimu, yra ir jau patvirtintas koronaviruso atvejis globotiniui, dar dviem globotiniams liga įtariama. Visiems globotiniams pirmadienį buvo numatyta atlikti koronaviruso testus.

Be darbuotojų, globos įstaigai reikalingos ir apsaugos priemonės. Prašoma galinčiųjų paaukoti vienkartinių kombinezonų, respiratorių, pirštinių, antbačių, skydelių, dezinfekcinio skysčio paviršiams.

„Mes buvome pasiruošę, priemonių turime mėnesiui į priekį, bet dabar yra kitokia situacija ir viskas intensyviai naudojama. Dabar kitas rizikos lygis, nebeužtenka tik kaukių ir pirštinių, reikia ir daugiau kitų priemonių, yra vadinamasis aukščiausias lygis“, – sakė klebonas.

Susisiekti su „Carito“ Klaipėdos regiono globos namais dėl pagalbos galima telefonu: (8 46) 315 078.

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min