Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 10d. 16:03

Centralizuota priėmimo į vaikų darželius tvarka tėvus verčia nerimauti

Vaikų darželis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vaikų darželis

Vilnietė Loreta, prieš kelias savaites parašiusi prašymą jos sūnų perkelti iš vieno darželio į kitą, esantį arčiau namų, penktadienį nuo ryto Vilniaus savivaldybės interneto puslapyje ieškojo informacijos apie priėmimą. Tačiau jai teko nusivilti – Loreta 15min.lt sakė, kad iki pat vėlyvos popietės internete informacijos nerado. Moteris teigė lauksianti pirmadienio ir tuomet pati skambinsianti į savivaldybę.

Popiet Vilniaus savivaldybės puslapyje pasirodė informacija, kad penktadienį nuo 17 valandos bus paskelbta, kiek yra laisvų vietų sostinės vaikų darželiuose ir kurios ikimokyklinio ugdymo įstaigos galės priimti papildomai vaikų. Kartu pradės veikti ir naujoji priėmimo į Vilniaus darželius sistema internete, kad tėvai galėtų matyti visas laisvas vietas darželiuose, kiek laisvų vietų yra jų rajone, kokiose konkretaus darželio grupėse yra laisvų vietų.

Laisvos vietos paskelbtos Vilniaus savivaldybės interneto puslapyje vilnius.lt skiltyje „E.miestas“. Paaiškėjo, kad iš viso Vilniaus darželiuose yra beveik 490 laisvų vietų. Daugiausia jų yra Naujininkų (66), Lazdynų (51), Šeškinės (44), Naujamiesčio (40) darželiuose. Mažiausiai – Panerių (1), Pašilaičių (1), Pilaitės (4), Verkių (2) rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Prašymai į laisvas vietas darželiuose taip pat nuo šiol priimami ne tik Vilniaus savivaldybėje, bet ir internetu. Visi prašymai patenka į centralizuotą sistemą ir galios tik šiais metais suformuotoms grupėms. Pastaraisiais metais nemažai tėvų į Vilniaus darželius skubėdavo užrašyti vos gimusias savo atžalas. Ši tradicija turėtų išnykti.

Priimtų į darželius vaikų tėvai, Vilniaus savivaldybės teigimu, yra informuoti apie priėmimą individualiai prašyme nurodytais kontaktais. Nepatekusieji, matyt, turės susivokti patys, kadangi ar jiems bus kaip nors pranešta apie tai, savivaldybėje 15min.lt nebuvo atsakyta.

Į laisvas vietas priimtų vaikų tėvai bus informuoti iki rugpjūčio 24 dienos.

Nuo naujųjų mokslo metų visame mieste bus apie 15 naujų grupių, o iki šių metų pabaigos Vilniaus darželiuose tikimasi papildomai turėti apie 400 vietų.

Kiek vaikų nepateks į jokią ikimokyklinio ugdymo įstaigą, paaiškės, kai sistema sudėlios sąrašus ir užpildys visas laisvas vietas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min