Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Česlovas Stankevičius: Vaclavas Havelas padėjo mums siekiant išsilaisvinimo

Vaclavas Havelas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vaclavas Havelas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį miręs Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas padėjo Lietuvai siekiant nepriklausomybės, atsimena buvęs aktyvus Sąjūdžio narys, dabartinis Seimo pirmininkės pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius.

V.Havelas  išreikšdamas paramą lietuvių kovai už nepriklausomybės atstatymą iškart po Kovo 11-osios oficialiam vizitui į Čekoslovakiją pakvietė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininką V.Landsbergį.

Pasak Č.V.Stankevičiaus, V.Havelas pasiūlė pagalbą rengiant derybinius susitikimus dėl Lietuvos išstojimo iš Sovietų Sąjungos taikiu būdu.

„Kai mes siekėme pradėti su Sovietų Sąjunga derybas,  būtent V.Havelas pasisiūlė tarpininkauti ir pasiūlė derybinius susitikimus rengti Prahoje“, – atsiminė Č.V.Stankevičius.

Šie susitikimai negalėjo vykti nei Maskvoje, nei Vilniuje, todėl V.Havelo pagalba buvusi labai reikšminga. V.Landsbergis V.Havelą vadino nuoširdžiausiu atkurtos Lietuvos rėmėju

V.Havelas Sausio 13-osios įvykius aptarti ir įvertinti privertė ir istorinės Višegrado asamblėjos  dalyvius. Tuomet Vidurio Europos politikai pasmerkė bet kokios formos totalitarizmą.

„Tai buvo kovotojas už laisvę, už demokratiją. Pasaulinio masto valstybės veikėjas. Labai gaila, kad jo netekome. Užjaučiu jo šeimą ir visą čekų tautą“, – kalbėjo Č.V.Stankevičius.

75 metų V.Havelas sekmadienį mirė nuo sunkios ligos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min