Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chaimo Frenkelio proanūkiai Šiaulius pavadino savo šeimos namais

Paminklo Chaimui Frenkeliui atidengimas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Ch.Frenkelio proanūkiai: broliai Peteris ir Robertas Woogai bei Roy Rosensteinas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliuose prie Prūdelio ir buvusio odų fabriko atidengtas kone pirmasis Lietuvoje paminklas pramonininkui. Šiaulių pramonininkų asociacija savo gyvavimo 25-erių metų sukakties proga bei Šiaulių savivaldybė pagerbė odų pramonės magnatą Chaimą Frenkelį, kuris bene prieš šimtą metų Šiaulius iš miestelio pavertė tikru miestu. Atidaryme dalyvavo Ch.Frenkelio artimieji. Kurie atvyko į paminklo atidengimo iškilmes iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Iškilmingame Ch.Freneklio paminklo atidengime dalyvavo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Izraelio valstybės nepaprastoji įgaliotoji ambasadorė Lietuvai Hagit Ben-Yaakov. Taip pat Šiaulių valdžios atstovai, pramonininkai bei Lietuvos žydų bendruomenės nariai.

Fabrikanto Ch.Frenkelio pagerbimo ceremonijoje dalyvavo ir trys proanūkiai. Broliai Robertas Woogas ir Peteris Woogas, bei Paryžiaus universiteto profesorius Roy Rosensteinas.

R.Woogas akcentavo, kad Ch.Frenkelio namai laikomi visos giminės namais. 

Broliai Woogai pramonininkų asociacijos rengtoje konferencijoje skaitė pranešimą apie komunikacijų kupiną pasaulį, o prie paminklo prisiminė savo artimuosius.

R.Woogas teigė, kad pagerbdami Ch.Frenkelį, pagerbiame ir jo žmoną Dorą, kuri Antrojo pasaulinio karo metais pražuvo šalia fabriko įsteigtame Šiaulių gete, o iki tol buvo prosenelio dešinioji ranka visuose verslo reikaluose.

Taip pat R.Woogas akcentavo, kad Ch.Frenkelio namai laikomi visos giminės namais. Taip jau nutinka, kad tik čia susirenka po pasaulį išsibarstę artimieji.

„Gera sugrįžti namo“, – kalbėjo R.Woogas, primindamas, kad Ch.Frenkelis ir jo vaikai buvo tikri Lietuvos patriotai, o prosenelis būtų laimingas, matydamas laisvą Lietuvą, bendraujančią ir prekiaujančią su visu pasauliu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min