Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 10d. 11:57

„Chevron“ investicijų Lietuvoje neatsisako: bendradarbiaus su bendruomenėmis ir mokslininkais

Chevron
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Chevron

Trečiadienį Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su kompanijos „Chevron“ atstovais, kurie premjerą informavo apie bendradarbiavimą su visuomene, požiūrį į teisės aktų pasikeitimus bei vykdomus darbus.

Ne kartą minėjęs, jog Lietuva privalo žinoti, kas slypi žemės gelmėse, o esant naujoms, modernioms technologijoms, nekenkiančioms aplinkai ir žmonėms, pasinaudoti žemės gelmių turtais, Vyriausybės vadovas kompanijos atstovų klausė, kaip vyksta bendravimas su bendruomenėmis, kur bus vykdoma žvalgyba.

„Chevron“ kompanijos atstovai pasakojo, jog turima licencija Rietavo plote ir Stemplių kaimo pavyzdys rodo, kad susitarimą galima pasiekti, kai bendradarbiauja bendruomenė, investuotojas ir Vyriausybė. Stemplių kaime jau vykdomi angliavandenilių žvalgybos darbai, licencija galioja nuo 2007 metų. Būtent į šios, jau seniai gautos licencijos galiojimo plotą patenka Žygaičių kaimas, kurio bendruomenė šiandien labiausiai priešinasi naujai skalūnų dujų žvalgybai.

„Šiandien gavau informacijos, kad į galimą naują skalūnų dujų žvalgybos plotą Žygaičių kaimas nepatenka. Tačiau net ir tokiu atveju „Chevron“ atstovai teigia norintys bendradarbiauti su bendruomene, išvengti susipriešinimo, ir tai vertinu teigiamai“, – sako Ministras Pirmininkas.

Konkurso dėl skalūnų dujų nugalėtojas dar nepaskelbtas, jį turi skelbti Aplinkos ministerijos sušaukta komisija. Tik paskelbus nugalėtoją bus išduota licencija. Amerikiečių kompanija teigia, jog naujai priimti įstatymai jų neišgąsdino, nors nuolatiniai pokyčiai tikrai neramina, o mokesčių įstatymai gali išauginti projekto kaštus. Ketinimų investuoti Lietuvoje „Chevron“ neatsisako bei žada, net ir neturėdama licencijos, pradėti bendradarbiauti su bendruomenėmis, o taip pat su Lietuvos geologijos tarnyba, siekiant pateikti pasiūlymus reglamentams, kurie remtųsi moksliniais faktais ir atitiktų tarptautinę praktiką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min