Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chondroitino, gliukozamino maisto papilduose – dvigubai mažesni medžiagų kiekiai nei nurodyta

Tabletės ir kapsulės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tabletės ir kapsulės
Šaltinis: 15min
0
A A

„Jamieson Arthrivim gliukozaminas, chondroitinas, MSM ir hialurono rūgštis“, „Versan“, „Gliukozaminas“, „LiveWell Joint complex“, „Gliukozaminas, chondroitinas ir MSM“ papilduose esantis maistinių medžiagų kiekis skiriasi nuo to, kokį deklaruoja gamintojas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Maisto papildų „Jamieson Arthrivim gliukozaminas, chondroitinas, MSM ir hialurono rūgštis“ mėginyje nustatytas chondroitino sulfato kiekis – 92,6 mg pakelyje. O gamintojas produkto etiketėje nurodo, kad šios medžiagos kiekis pakelyje – 1000 mg. Chondroitino sulfatas — pagrindinis kremzlinio audinio struktūrinis komponentas, kuris įeina į sąnarinio skysčio, sutepančio ir maitinančio sąnarį, sudėtį.

VMVT nuotr./Maisto papildai
VMVT nuotr./Maisto papildai

Tyrimai parodė, kad šios medžiagos yra beveik dvigubai mažiau nei nurodo gamintojas ir papilduose „Gliukozaminas, chondroitinas ir MSM“. Mėginyje nustatytas chondroitino sulfato kiekis – 375 mg/3 tabletėse, gamintojo deklaruojamas – 600 mg/3 tabletėse.

Maisto papilduose „Gliukozaminas“ gliukozamino sulfato – tik 73,2 mg, nors gamintojas nurodo 1 500 mg.

Chondroitino sulfato kiekis neatitiko gamintojo deklaruojamo ir maisto papildų „LiveWell Joint complex“ mėginyje. Nustatytas chondroitino sulfato kiekis – 131,7 mg/3 kapsulėse, gamintojo deklaruojamas – 185 mg/3 kapsulėse.

Specialios medicininės paskirties maisto produktų „Versan“ tirtame mėginyje chondroitino sulfato kiekis – 110,4 mg/2 tabletėse, o gamintojas nurodo, kad ne mažiau nei 200 mg/2 tabletėse.

Dar vieno pavadinimo maisto papilduose „Gliukozaminas“ yra gerokai mažiau gliukozamino sulfato. Šios medžiagos, kuri yra proteoglikanų, reikalingų sąnarių kremzlės gamybai, sintezės komponentas, papildų „Gliukozaminas“ maišelyje nustatyta tik 73,2 mg, nors gamintojas nurodo 1 500 mg.

VMVT nuotr./Maisto papildai
VMVT nuotr./Maisto papildai

Šiuo metu VMVT tęsia tyrimą, aiškinamasi, kodėl šiuose papilduose vienos pagrindinių maistinės medžiagos yra gerokai mažiau nei nurodo gamintojas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min