Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čilės stogams plaukia lietuviški lakštai (atnaujinta)

Banguoti lakštai stogams iš Klaipėdos iškeliaus į Čilę.
Banguoti lakštai stogams iš Klaipėdos iškeliaus į Čilę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Klaipėdos jūrų uosto pradėti plukdyti lietuviški pluoštinio cemento banguoti lakštai, kuriais bus dengiami nuo žemės drebėjimo nukentėję namai Čilėje. N. Akmenės bendrovė „Eternit Baltic“, prieš dvi savaites atidariusi naują gamyklą, sudarė 8 mln. litų vertės sutartį su šia Pietų Amerikos šalimi.

„Čilės rinka turi ypač aukštus reikalavimus kokybei ir tik su atitinkamos kokybės produkcija galima į ją patekti. Šiam užsakymui įgyvendinti turėjome atlikti specifinius banguotų lakštų tyrimus, kurie patvirtino mūsų produktų atitikimą reikalavimams. Tai pirmasis įmonės žingsnis į globalią statybinių sprendimų rinką, leisiantis konkuruoti visame pasaulyje ir tikėtis panašių užsakymų ateityje“, – teigia „Eternit Baltic“ direktorius Gediminas Vaitkevičius.

Pasak jo, Čilei gaminami specifinių matmenų banguoti lakštai – tam pasitarnavo įdiegtos modernios technologijos, leidusios greitai perorientuoti gamybą naujam produktui. Lietuviška produkcija pasirinkta dėl jos ekologiškumo, atsparumo atmosferiniam poveikiui ir ilgaamžiškumo bei ypač konkurencingo kokybės ir kainos santykio.

Planuojama, kad pirmasis konteineris su banguotais lakštais Čilę pasieks po mėnesio. Iš viso bus plukdoma 1 mln. kv. metrų produkcijos. „Tai ypač didelio masto tokių produktų transportavimas ir iššūkis mūsų logistikai. Iš Lietuvos niekada nebuvo plukdyta panaši produkcija, tačiau buvome maloniai nustebinti Klaipėdos konteinerių uosto ir jį aptarnaujančių kompanijų darbo kokybe – kol kas viskas vyksta labai sklandžiai“, – teigė bendrovės direktorius. Banguotiems lakštams supakuoti į jūrinius konteinerius, siekiant minimizuoti sąnaudas, buvo sukurti specialūs padėklai.

Po P. Ameriką sudrebinusios gamtos stichijos šiame P. Amerikos regione jaučiamas didelis statybinių medžiagų stygius – pradėta ieškoti patikimų tiekėjų ir kreiptasi į statybinių medžiagų konsorciumą „Etex Group“, kuriai priklauso ir bendrovė „Eternit Baltic“. Lietuvos gamyklai skirtas užsakymas iš Čilės yra beveik pusantro karto didesnis už visą 2009 metų Lietuvos įmonių eksportą į šią šalį.

„Eternit Baltic“, į naują gamyklą investavusi apie 70 mln. litų. Jos nauji gamybos pajėgumai bus 2 kartus didesni nei anksčiau. Pusė produkcijos bus skirta Baltijos regionui, kita pusė – tolimesnėms eksporto rinkoms. Eksporto mastus tikimasi padidinti keliolika kartų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min