Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 08 21, 15:03

Cirkas supykdė gyvūnų mylėtojus (nuotraukos)

„Cirkas su gyvūnais – žiauru!“, „Gyvūnai cirkuose kenčia ir miršta, kad linksmintų tave“, „Boikotuok cirką su gyvūnais!“ – tokiais užrašais ant plakatų ketvirtadienio vidurdienį prie „Siemens“ arenos protestavo nedidelė grupelė jaunų gyvūnų teisių bei gerovės šalininkų.
Protesto akcija prieš cirke vaidinančius gyvūnus
Protesto akcija prieš cirke vaidinančius gyvūnus

Pirmosios Lietuvoje akcijos prieš cirkus, į kurią susirinko tik žurnalistai, dalyviai bandė pavaizduoti save gyvūnų kailyje, įkišę galvas į skyles plakatuose su gyvūnais – cirko artistais. Taip pat gyvūnų teisių gynėjai vaidino žmogų dresiruojančią beždžionę, siekdami parodyti, kaip išnaudojami gyvūnai cirke. Protestas surengtas prieš šįvakar „Siemens“ arenoje įvyksiantį „Cirko ant vandens pasirodymą“.

 „Gyvūnai yra dresuojami, taikant bausmes, kankinant, duodant arba neduodant maisto už atliktą užduotį – tokiu būdu jiems sukeliamas stresas. Tai yra prieš gyvūno prigimtį, juk jiems pasirodymai cirke nekelia jokio džiaugsmo, – buvo įsitikinusi viena protesto dalyvė Kristina – Pamatyti, kaip kankinami gyvūnai dresuojant – neįmanoma, nes niekas neįleidžia per treniruotes pašalinių, tačiau Europoje yra atskleistas ne vienas gyvūnų kankinimo atvejis.“

Kovotojai už gyvūnų teises teigė siekiantys, kad Lietuvoje būtų uždrausti cirkų, kuriuose triukus atlieka gyvūnai, pasirodymai.

Tuo tarpu „Baltijos cirko“ vadovas Petras Variakojis, pakvietęs atvykti gastrolių į Lietuvą „Cirką ant vandens“ iš Rusijos, protesto akciją pavadino „juokinga“.

„Man šis protestas yra juokingas ir rodo jaunų protestuotojų neišprusimą. Mes irgi esame už gyvūnų ir žmonių gerovę. Tie gyvūnai, kurie gimė cirkuose ar zoologijos soduose, gyventi laisvėje nebegali, jie nemoka patys susirasti maisto ir pan. Gyvūnai su jais dirbantiems dresuotojams yra tarsi šeimos nariai. Jei jie būtų kankinami, taip noriai neatliktų savo numerių“, – aiškino cirko profesionalas. – Mes esame priimti į Europos cirkų asociaciją, o tenai nepriima bet ko. Laikomės visų reikalavimų – veterinarijos, gyvūnų išlaikymo ir kt. Visada kviečiame ateiti ir pasižiūrėti, kaip pas mus gyvūnai laikomi, kaip dresuojami. O atsakyti už kitus cirkus mes negalime.“

Iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises!“ atstovė Giedrė Jaglauskaitė tikino, kad protestas nėra nukreiptas prieš konkretų cirką, o prieš cirkus, kurie savo pasirodymams išnaudoja gyvūnus, apskritai. Šį vakarą gastroles Vilniuje pradėsiančio „Cirko ant vandens“ programoje pasirodys du jūros liūtai, du krokodilai, du pitonai, žąsys, šunys ir balandžiai.

 „Baltijos cirko“ vadovas Petras Variakojis teigia, kad gyvūnai neatliktų triukų, jei jie būtų nemylimi ar neprižiūrimi, tačiau oficialiame „Cirko ant vandens“ tinklapyje yra nuotraukos, kuriose krokodilams užrišti nasrai. Jeigu jau yra toks geranoriškas santykis tarp gyvūno ir dresuotojo, tai kam rišti tuos nasrus?“, – retoriškai klausė protesto koordinatorė.

Į tai „Baltijos cirko“ vadovas atsakė, kad cirko veikloje taip pat reikia laikytis elementarių darbų saugos ir sveikatos apsaugos taisyklių, dirbant su plėšriais gyvūnais.

Prieš vakare įvyksiantį „Cirko ant vandens“ pasirodymą jo vadovas Andrejus Ševčenko žurnalistus pakvietė pasižiūrėti, kaip atgabenti ir laikomi cirko artistai, dėl kurių vaidinimo cirke ir surengtas protestas (žiūrėti nuotraukose ir vaizdo medžiagoje).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min