TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„City Service“ noras sustabdyti Lukiškių kalėjimo konkursą nesipildo

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas dar kartą nepatenkino koncerno „Icor“ įmonių „City Service“ ir „Realco statyba“ prašymo sustabdyti Kalėjimų departamento skelbto Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso.

Apeliacinis teismas spalio 2 dieną neskundžiama nutartimi nesutiko stabdyti konkurso, pritaikant laikinąsias apsaugos priemones, ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo rugpjūčio 12 dienos nutartį.

„City Service“ ir „Realco statyba“, kurios siekia sugrįžti į Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursą, sustabdyti jo procedūras teismuose nesėkmingai bando jau beveik pusmetį.

Vilniaus apygardos teismas „City Service“ ir „Realco statybos“ prašymą stabdyti konkursą pirmą kartą atmetė birželį, o rugpjūtį Apeliacinis teismas jo nepakeitė. Abu teismai nutarė, kad šioje byloje prioritetas turėtų būti teikiamas viešajam interesui - iškeldinti Lukiškių kalėjimą iš Vilniaus centro.

„City Service“ ir „Realco statyba“, kurios siekia sugrįžti į Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursą, sustabdyti jo procedūras teismuose nesėkmingai bando jau beveik pusmetį.

Dar nesulaukusios Apeliacinio teismo sprendimo, „City Service“ ir „Realco statyba“, motyvuodamos naujomis aplinkybėmis, pakartotinai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą ir nurodė, kad konkursas yra tęsiamas neskelbiamų derybų būdu, jose kviečiant dalyvauti tik du dalyvius, kaip naują aplinkybę jos nurodė ir žiniasklaidos teiginius, jog „City Service“‘ pralaimėjo visus su konkursu susijusius teismus.

„Aplinkybės, kad žiniasklaidoje ieškovas nurodomas kaip pralaimėjęs pirkimą, neturi ryšio su bylos esme, nes byloje nėra nagrinėjamas ginčas dėl žiniasklaidoje pateikiamos informacijos teisingumo ir išsamumo“, - teigiama naujausioje Apeliacinio teismo nutartyje.

Teismas taip pat nurodė, kad Vilniaus apygardos teismas iš esmės išnagrinėjo „City Service“ ir „Realco statyba“ skundą, kuriuo įmonės prašė panaikinti Kalėjimų departamento sprendimą neleisti joms dalyvauti konkurse, ir rugsėjo 8 dieną jį atmetė.

„Nors šis pirmosios instancijos teismo sprendimas yra apskųstas apeliacine tvarka, todėl dar neįsiteisėjęs, jis patvirtina ieškinio nepagrįstumą. Tokias atvejais laikinosios apsaugos priemonės teismų praktikoje paprastai netaikomos“, - teigiama Apeliacinio teismo nutartyje.

Iš konkurso buvo pašalinti

Liepos pabaigoje Kalėjimų departamentas paskelbė, kad neskelbiamų derybų būdu į konkursą kviečiamas bendrovių „Hanner“, „Dailista“ ir „Corpus A“ konsorciumas bei įmonės „MG Valda“ antrinė bendrovė „Pilies projektai“.

Šiame procese bandė dalyvauti ir „City Service“ ir „Realco statyba“, tačiau antradienį departamentas grąžino bendrovėms neatplėštus vokus su pasiūlymais. Kaip aiškino Kalėjimų departamento vadovas Artūras Norkevičius, Viešųjų pirkimų tarnyba leido pradėti neskelbiamas derybas su „Hanner“ ir „Pilies projektais“, o ne su „City Service“.

Pastaroji anksčiau turėjo patikslinti duomenis apie kvalifikaciją, tačiau to nepadarė, todėl jos pasiūlymas buvo atmestas.

Pirmasis konkursas buvo nutrauktas gegužės pabaigoje dėl, kaip oficialiai nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje, per didelių siūlomų kainų. „Hanner“ konsorciumas projektą įgyvendinti siūlė už 273,2 mln. litų, „Pilies projektai“ - už 289,4 mln. litų, o „ City Service“ konsorciumas - už 233,17 mln. litų.

Anksčiau projektui buvo numatyta 103 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min