Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 19d. 20:59

„Citybee“ duomenų vagimi pasiskelbęs „hakeris“ kaltina K.Kaikarį melu: „Turime daugybę banko kortelių duomenų“. Bet ar gali tai įrodyti?

Programišių grupuotė, tvirtinanti, kad pasisavino bendrovės „Citybee“ klientų duomenis, sako nesitikėjusi Lietuvoje sukelti tokio skandalo. Radę duomenis serveryje, iš pradžių vagys pamanė, kad jie priklauso nedidelei interneto svetainei. Dabar galimai grupuotės vardu kalbantis Asik 15min teigia esąs sunerimęs, jaudinasi, kad nebūtų sučiuptas ir jau konsultuojasi su teisininku. Jis taip pat kaltina įmonės vadovą Kristijoną Kaikarį melu – esą programišiai turi ir „Citybee“ klientų mokėjimo kortelių. Tik ar gali vagišius savo žodžius pagrįsti?

Interviu metu Asik ne tik atvirai kalba, kokius duomenis yra esą surinkę, ką su jais planuoja daryti, bet kartu parodo ir dalį savo veido.

Prisidirbo?

Į interviu iš programišius pradžių prisijungė su išjungta kamera. Paklausus, gal jis visgi sutiktų parodyti savo veidą, vaikinas atsakė: „Luktelkit“.

Tuomet įsijungė kamerą ir pasirodė su veidą maskuojančia kauke. Pasimatė jo akys, akiniai, prie kompiuterio stalo pritvirtintas išorinis mikrofonas su apsauginiu tinkleliu.

Stopkadras/Programišius Asik
Stopkadras/Programišius Asik

Iš kur jis yra, kiek jam metų – apie asmeninius duomenis Asik kalbėti nesutiko. Iš balso išgirdau, kad jis patiria daug streso.

„Taip, aš stresuoju. Tikrai tą galite girdėti. Nesitikėjau, kad ši internetinė svetainė [Citybee] tokia didelė ir populiari. Kai įsilaužėme, manėme, kad ji labai maža. Štai kodėl stresuoju. Nesitikėjau jokio žiniasklaidos dėmesio. Bet viskas tiesiog sprogo“, – sako jis.

Kaip jau buvo skelbta, grupuotė specialiai netaikė į „Citybee“ klientų duomenis, juos rado atsitiktinai. Asik patvirtino tą patį – paprastai jie esą braunasi į JAV, Rusijoje ir Izraelyje esančius serverius.

Mes neparduosime mokėjimo kortelių duomenų.

„Žmogau, jaudinuosi būti sugautas. [Bijau] Mossad. Jaudinuosi, kad Mossad manęs nenužudytų“, – prideda jis.

Pašnekovas teigia jau susisiekęs su teisininku, jeigu jį sučiuptų. Taip pat jau išsiaiškinęs, kad jo tėvynė turi kalinių ekstradicijos sutartį su Lietuva.

„Nebijau Lietuvos. Bijau Mossad labiau nei bet ko kito“, – sako jis.

„Galėčiau pasakyti, kad mes esame laikomi Izraelio valstybės priešais“, – prideda Asik.

– Ar jūs iš Palestinos? – paklausiau.

– Taip, – atsako.

VIDEO: „Citybee“ vagimi pasiskelbęs „hakeris“: „Turime banko kortelių duomenis“. Ar gali tai įrodyti?


Prie ko čia Mossad?

Mossad – visame pasaulyje gerai žinoma Izraelio valstybės žvalgybos tarnyba. Klausiu Asik, kaip „Citybee“ yra susijusi su čia specialia tarnyba?

„Jie seka mane labai ilgą laiką. […] „Citybee“ vadovas turi daugybę ryšių su Izraeliu. Daugybė investuotojų žydai. Visą informaciją galite rasti nutekintuose duomenyse“, – tikina pašnekovas.

Negaliu patvirtinti, kad turi investicijų iš Izraelio.

Po pokalbio paprašiau pateikti konkrečių įrodymų šiems teiginiams. Vaikinas to nepadarė. Viešojoje erdvėje nepavyko rasti jokios informacijos apie užsienio kapitalą ne tik man, tačiau ir finansų analitiku Mariui Dubnikovui.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marius Dubnikovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marius Dubnikovas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min