Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 31d. 00:57

Čiuožyklų po atviru dangumi Vilniuje šią žiemą nebus

Čiuožykla Lukiškių aikštėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Čiuožykla Lukiškių aikštėje itin dideliu populiarumu negalėjo pasigirti, tad šiemet jos nebus.

Snieguota žiema džiugina slidinėjimo entuziastus, kurie apgulė slidinėjimo trasas Lietuvoje, nesibaimindami šalčio renkasi į „Snaigės“ žygius. Pačiūžų mėgėjams sudėtingiau – atvirų ledo čiuožyklų šiemet bent jau Vilniuje nebus. Priežastis paprasta – trūksta lėšų.

Sostinės savivaldybė nusprendė šią žiemą nelieti čiuožyklų seniūnijoje, kaip buvo daroma ankstesniais metais. Teisinamasi, kad oro temperatūra Lietuvoje dažnai svyruoja, todėl čiuožyklos nėra ilgalaikės, be to, nėra itin daug čiuožinėjimo mėgėjų.

Trūksta lėšų

Čiuožykla Lukiškių aikštėje pastaraisiais metais rūpinosi Naujamiesčio seniūnija. Tačiau ne šiemet. Šios seniūnijos seniūno pavaduotojas Vytautas Bitė 15min.lt sakė, kad čiuožyklos greičiausia nebus, bent jau jis apie kitokius planus kol kas negirdėjęs. „Seniūnija nedisponuoja lėšomis, neturime iš ko daryti“, – apgailestavo V.Bitė.

Savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius informavo, kad čiuožyklų atvirose sostinės erdvėse šiemet nebus, lėšų joms nenumatyta, be to, ilgai nebuvo tam tinkamų oro sąlygų.

Pernai seniūnijose čiuožyklos taip pat nebuvo liejamos, 2010-aisiais jų visame mieste veikė 15. Tačiau jau tada kalbėta, kad lankytojų sulaukiama mažai, čiuožinėjimo sezonas trumpas, o ledas ne itin kokybiškas, todėl vargu ar verta investuoti pinigus.

Kiti prioritetai

Šiemet čiuožyklos po atviru dangumi nėra ir prekybos ir pramogų centre „Ozas“. Dvejus metus atvira čiuožykla buvo įrengiama centro automobilių aikštelės viršutiniame aukšte, tačiau šiemet to nuspręsta atsisakyti. Anot „Ozo“ vadovės Ingos Navickaitės, pasirinkti kiti pramoginiai projektai.

„Praėjusiais metais apsvarstę galimybes, nusprendėme prioritetą teikti edukaciniams projektams: į prekybos centrą iš užsienio buvo atvežtos ir eksponuojamos kosmoso pažinimo paroda „Vaikai mėnulyje“, egzotinių vabalų paroda „Baisiai gražūs“ ir Leonardo da Vinčio išradimų paroda“, – aiškino I.Navickaitė.

Tai, kad čiuožinėjimas ant ledo, nėra mėgstamiausias lietuvių užsiėmimas, patvirtinti gali ir uždarų ledo arenų šeimininkai. „Pramogų arenoje“ vyksta ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo treniruotės, tačiau pavieniais lankytojais arena pasigirti negali.

Uždaros arenos populiaresnės vasarą

Panaši situacija ir „Akropolio“ prekybos ir pramogų centre. Anot „Akropolio“ valdytojo Česlovo Urbonavičiaus, labai girtis čiuožėjų srautais vargu ar galima. „Antplūdžio nėra, nes čiuožti reikia mokėti, o jeigu ateini nemokėdamas, aplinkui sėdintys žmonės apžiūrinėja. Mes labai didelį dėmesį skiriame jauniesiems ledo ritulininkams, mokykla „Geležinis vilkas“ įkurta“, – kalbėjo Č.Urbonavičius.

„Akropolio“ valdytojas pasakojo, kad vaikų ant ledo padaugėja per mokinių atostogas – tada per dieną ateina apie 400-500 vaikų. Tačiau ši žiemos sporto šaka labiau mėgstama vasarą, kai lauke karšta, o žmonės atostogauja.

„Žiemą gal daugiau sniegas vilioja vaikus ir suaugusius, slidės, rogutės ir taip toliau. O į areną ateina, kai lietus lyja arba žiemužė už lango atrodo kaip pavasaris, kaip buvo prieš naujuosius metus. Tada judėjo daugiau žmonių“, – pasakojo Č.Urbonavičius.

Vilniaus savivaldybė tvirtina ieškanti būdų, kaip galbūt kitą žiemą sostinėje įrengti tinkamai prižiūrimą čiuožyklą po atviru dangumi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min