Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Č.Juršėnas: tik stiprus vyras gali taip pasielgti

Algimantas Valantinas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei generalinis prokuroras Algimantas Valantinas iš tiesų savo veikloje nuosekliai vadovavosi įstatymais, jam nereikėjo atsistatydinti iš pareigų, įsitikinęs socialdemokratas Česlovas Juršėnas.

„Jei jis jaučiasi esąs teisus, o man susidarė toks įspūdis, tuomet jam nereikėtų pasiduoti. A.Valantinas tvirtina, kad atlikdamas savo veiklą vadovavosi įstatymais. Jis juk negali šokinėti pagal kiekvieną pastabą, nes yra kodeksai, yra Konstitucija, kurių generalinis prokuroras privalo laikytis nepaisydamas išorinio spaudimo ir linčo teismo šalininkų įsitikinimų. Rimtas žmogus kitaip elgtis demokratinėje valstybėje negali“, – 15min.lt sakė Č.Juršėnas.

Pasak socialdemokrato, A.Valantino sprendimas trauktis nebuvo spontaniškas, nes jis buvo spaudžiamas iš visų pusių ir „visais įmanomais būdais – padoriais ir nepadoriais“. Tai, Č.Juršėno manymu, ir galėjo lemti generalinio prokuroro sprendimą. „Aš nebūčiau atsistatydinęs. Tačiau jis tikriausiai nutarė, kad taip bus geriau prokuratūrai ir sistemai. Visas puolimas juk buvo koncentruojamas į jį. Jis prisiėmė smūgį. Tokiu žingsniu gelbstima įmonės arba rimtos įstaigos garbė. Tik stiprus vyras gali taip pasielgti“, – įsitikinęs socialdemokratas.

Jis taip pat pažymėjo, kad A.Valantinas greičiausiai suvokė, kad visas puolimas atsiliepia ne tik jam asmeniškai, bet visos sistemos darbui. Pasak Č.Juršėno, nors šią sistemą reikia reformuoti ir tvarkyti, ji yra labai svarbi ir ją būtina saugoti.

Geriau vėliau nei niekada

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras taip pat įsitikinęs, kad A.Valantino sprendimas atsistatydinti nebuvo spontaniškas. „Manau, visa tai įvyko kiek anksčiau. Praėjusią savaitę gautas prezidentės palaiminimas tęsti veiklą iš tiesų juk buvo sąlyginis. Įtampa visuomenėje didėja. Manau, generalinis prokuroras mato, kad pasitikėjimas Generaline prokuratūra krinta ir nėra toks, koks turėtų būti“, – sakė konservatorius.

S.Šedbaras taip pat pažymėjo, kad susiklosčius tokiai situacijai A.Valantinas būtų pasielgęs garbingiau, jei atsakomybę būtų prisiėmęs anksčiau. Tačiau, pasak parlamentaro, „geriau vėliau nei niekada“. „Jo buvimas generaliniu prokuroru kursto visuomenėje įtampą ir tikrai nedaro garbės valstybei. Tiek Seimas, tiek visuomenė jau ne sykį yra aiškiai pareiškę savo nuomonę A.Valantino pasilikimo generalinio prokuroro poste klausimu. Į tai nė vienas iš mūsų negali neatsižvelgti“, – sakė S.Šedbaras.

Jis taip pat akcentavo, kad šiuo atveju tai nereiškia, kad A.Valantinas yra kuo nors kaltinamas kaip asmuo. Tačiau, parlamentaro įsitikinimu, turi būti suteikta galimybė kitam asmeniui pabandyti atkurti pasitikėjimą Generaline prokuratūra. „Kvalifikuotam teisininkui, esu tikras, galima rasti ir kitų veiklos sričių“, – sakė S.Šedbaras.

Frakcijos palaiko

Daugiausiai narių turinčios Seimo Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma 15min.lt sakė manąs, kad A.Valantino atsistatydinimui Seime bus pritarta. „Manau, kad tam pritars ne tik mūsų, bet visos frakcijos. Juk jei pareigūnas laisva valia paduoda atsistatydinimo pareiškimą, neįsivaizduoju, kodėl reikėtų jam nepritarti“, – sakė konservatorius.

Jam pritarė ir Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys. „Mes jau seniai manom, kad A.Valantinas turi atsistatydinti. Dar vasarą išplatinome pranešimą, kuriame teigėme, kad sunkiai įsivaizduojame A.Valantiną toliau einantį generalinio prokuroro pareigas ir kad jam reikia pasitraukti“, – sakė darbietis. Pasak jo, „Samanėlės“ byla, prokuratūros viešieji pirkimai ir pedofilijos byla rodo, esą prokuratūra nesugeba susidoroti su jai tenkančia atsakomybe. V.Gapšys taip pat pridūrė, kad šis A.Valantino pareiškimas yra šiek tiek pavėluotas, bet teisingas.

Seimo „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis teigė manąs, kad A.Valantino atsistatydinimas pasiteisins tuo atveju, jei pekeitus Generalinės prokuratūros vadovą ir jo pavaduotojus akivaizdžiai pagerės šios institucijos darbas. „Jei šis žingsnis prisidės prie prokuratūros darbo pagerinimo, manau, kad jis bus teisingas. Todėl tikiuosi, kad iš tiesų tai nebus tik bandymas politiškai užvaldyti Generalinę prokuratūrą“, – sakė V.Mazuronis

Tuo tarpu socialdemokratas Č.Juršėnas neatmetė galimybės, kad norėdami palaikyti A.Valantiną, parlamentarai balsavimo metu gali ir nepritarti jo atsistatydinimui. „Mūsų frakcija apie A.Valantiną jau kurį laiką nekalbėjo. Tačiau ankstesnių diskusijų metu frakcija daugiau ar mažiau generalinį prokurorą palaikė. Iš tiesų reikia skaičiuoti frakcijų balsus ir žiūrėti. Juk precedentą, kai ilgą laiką nepavyko atstatydinti žmogaus, jau turime (buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Vytautas Greitis – 15min.lt).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min