Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 7d. 16:47

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: grįžusiųjų iš užsienio izoliacija tikrinama ir su dronais

Vakcina nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vakcina nuo COVID-19

Vilniaus miestas toliau tęsia vakcinavimą Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (VMKL), čia montuojamos naujos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriams skirtos funkcinės lovos. Savo ruožtu viešosios tvarkos skyrius pradėjo vykdyti grįžusiųjų iš užsienio izoliacijos kontrolę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Izoliacijos kontrolė

Lietuvoje vėl leidžiantis lėktuvams iš Jungtinės Karalystės ir kitų COVID-19 ligos paveiktų užsienio valstybių, savivaldybė tikrins, kaip vilniečiai laikosi reikalavimo 10 dienų praleisti izoliacijoje (jei neatliekamas tyrimas dėl COVID-19). Pažeidusiems reikalavimus gresia nuo 250 iki 1500 eurų bauda. Jau pradėtos vykdyti ir telefoninės, ir fizinės patikros.

„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad parvykusiojo užsikrėtimo atveju virusas nepasklistų. Ir tam naudosime patį įvairiausią priemonių arsenalą – nuo laiško su svarbiausiomis izoliacijos taisyklėmis iki dronų, kuriais tikrinsime žmonių buvimo vietą“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Parvykėliai sulauks ir skambučių, ir pareigūnų vizitų. Kaip ir pirmojo karantino metu, gyventojų bus prašoma prieiti prie lango, o, esant reikalui, patikrai bus keliamas ir dronas.

Sauliaus Žiūros nuotr./Viešosios tvarkos skyrius
Sauliaus Žiūros nuotr./Viešosios tvarkos skyrius

Nors izoliacijos laikotarpiu yra numatyta galimybė išeiti iš namų pasivaikščioti (išskyrus asmenis, atvykusius iš Jungtinės Karalystės), draudžiama nutolti toliau nei 1 km nuo izoliavimo vietos ir lankytis žmonių susibūrimo vietose, taigi – ir parduotuvėse. Įstatyme numatyta ir daugiau išimčių, kurioms leidimus reikia gauti iš NVSC: mirus artimiesiems, suplanavus savo vestuves, vykstant į medicinos įstaigas ar mobiliuosius punktus ir pan. Nustačius nusižengimus šiai tvarkai, bus sprendžiama dėl teisenos pradėjimo.

Neturint sąlygų tinkamai izoliuotis, galima kreiptis dėl patalpų skyrimo į savivaldybę telefonu 1664 arba 8612 150 92.

Vakcinavimas

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (VMKL) šiandien ir rytoj bus tęsiamas vakcinavimas. Pirmajame etape gruodžio pabaigoje, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą prioritetų tvarką, paskiepijus 390 įvairaus rango personalo, dirbančio koronaviruso skyriuose, šįkart per dvi dienas skiepų nuo COVID-19 sulauks apie 450 žmonių. Kartu su maždaug 400 COVID-19 jau persirgusių darbuotojų saugiais artimiausiu metu bus galima laikyti apie 1300 VMKL komandos narių.

Tarp skiepijamųjų – ne tik VMKL, bet ir Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės medicinos personalas. Skiepai numatyti ir kitų įstaigų medikams, kurie sutiko įsidarbinti VMKL pastarosiomis savaitėmis, kai koronavirusui deleguotuose skyriuose itin trūko personalo. Skiepais bus apsaugoti ir nekvalifikuoti savanoriai, tuo pačiu sunkiu laikotarpiu sutikę tapti papildomomis šios ligoninės „rankomis ir kojomis“.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19

Kitą savaitę bus pradėti skiepyti mobiliuose punktuose ir su karščiuojančiais gyventojais plušantys darbuotojai, taip pat palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių pacientai. Be to, socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai, socialines paslaugas namuose teikiantieji.

Medicinos įranga

Abiejuose VMKL padaliniuose – Antakalnio g. 124 ir Antakalnio g. 57 – šiandien jau montuojamos naujos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriams skirtos funkcinės lovos. Jos numatytos ne naujoms COVID-19 vietoms sukurti, o patogesnėmis pakeisti senas, nudėvėtas ir iš kitų ligoninių pasiskolintas lovas. Padaliniai gaus po šešias elektrinio valdymo, keturių dalių funkcines lovas. Vienos jų vertė – 2000 eurų.

Sauliaus Žiūros nuotr./Funkcinės lovos
Sauliaus Žiūros nuotr./Funkcinės lovos

VMKL pastaraisiais mėnesiais pertvarkius struktūrą, savivaldybei užtikrinus papildomo deguonies linijų įvedimą, koronaviruso gydymui ligoninėje deleguotos iš viso 306 vadinamojo aktyvaus gydymo vietos, yra 12 vietų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min