Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 3d. 12:14 , Atnaujinta: 2020 balandžio 3d. 13:55

COVID-19 Panevėžyje: medikai sveiki, vienas pacientas – reanimacijoje, tikisi, kad du pasveiks

Panevėžio ligoninėje gydomi septyni COVID-19 užsikrėtę pacientai, šešių jų sveikatos būklė lengva arba vidutinė, vienas gydomas reanimacijoje, penktadienį pranešė ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Ligoninėje, pasak jo, izoliacijos laikosi 14 medikų, apsaugos priemonių netrūksta.

„Jau trys savaitės, kai mes karantine, kai mūsų ligoninė yra viena iš penkių, kurios gydo infekuotus ligonius, kurie yra apsikrėtę koronavirusu“, – spaudos konferencijos metu Panevėžyje kalbėjo ligoninės vadovas ir pristatė situaciją Panevėžio krašte ir Utenos apskrityje.

„Šiuo metu ligoninėje mes turime septynis pacientus. Šeši ligoniai guli skyriuje, jų būklė lengva arba vidutinio sunkumo, ir turime vieną sunkų pacientą reanimacijoje“, – teigė A.Skorupskas.

Du pacientai, pasak jo, tiriami dėl pasveikimo.

„Džiugina tai, kad vakar dieną gavome du neigiamus atsakymus pirmiesiems savo pacientams. Šiandien jiems paimti antri tepinėliai ir jeigu gausime vakare atsakymą neigiamą, vadinasi, pasveikę pacientai keliaus namo“, – sakė direktorius.

Galime daryti prielaidą, kad situacija teikia vilčių.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad paskutinį kartą užsikrėtimas koronavirusu ligoninėje fiksuotas kovo 30 dieną: „Kaip matote, kelios dienos neturime naujų atvejų. Galime daryti prielaidą, kad situacija teikia vilčių. Kad galbūt mus pavyks išvengti blogiausio scenarijaus ir galėsim lengviau atsikvėpti.“

Tiesa, A.Skorupskas neatmetė galimybės, kad po ramaus laikotarpio seks antroji užsikrėtimų COVID-19 banga.

„Kuri gali būti netgi didesnė už pirmąją bangą“, – svarstė jis.

Ligoninėje COVID-19 užsikrėtusių darbuotojų ar medikų, pasak direktoriaus, nėra, nors yra izoliuotų.

„51 medikas, kuris buvo karantinuotas po pirmojo įvykio, visi jie jau dirba. Antrasis įvykis įvyko prieš savaitę, karantinuoti 14 medikų, pirmo testo rezultatai yra neigiami. Antras testas bus daromas rytoj. Tikimės, kad antras testas bus neigiamas ir jie galės papildyti mūsų gretas“, – komentavo įstaigos vadovas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė trečiadienį pranešė, jog koronavirusas buvo nustatytas trims medikams Panevėžyje. A.Skorupskas paneigė šią žinią.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė

„Nė vienas Panevėžio ligoninės darbuotojas – ar tai būtų medikas, ar valytojas, ar kitos srities specialistas, ar pacientas – nėra šiuo metu užkrėstas mūsų ligoninėje“, – tvirtino jis.

Biržų židinys yra lokalizuotas.

A.Skorupskas taip pat tikino, kad ligos židinys Biržuose suvaldytas: „Nuo pirmadienio nefiksuojame jokių žmonių iš Biržų. Vadinasi, kad Biržų židinys yra lokalizuotas ir galimi kontaktai išaiškinti. Mes ne tik neturime naujų pacientų, bet ir naujų kreipimųsi.“

Ligoninės vadovas A.Skorupskas leido suprasti, jog įstaiga medicininių apsaugos priemonių nestokoja, nors turi problemų su respiratoriais, gautais iš Kinijos. Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerija skelbė juos pakeisianti naujais.

„Galim konstatuoti, kad kiekvieną dieną mūsų sandėliai pasipildo naujomis atsargomis iš valstybės rezervo. Taip pat yra atvažiavęs didžiulis krovinys iš Kinijos, kur pirko didžiosios ligoninės.

Jūs girdėjote vakar, kad tos kaukės, kurios mus pasiekė, yra brokuotos. Viena kaukė yra ant manęs. Kaip matote, jos trūkumas yra vienintelis – su smulkesniu veidu viskas gerai, nėra jokių trūkumų, jos sunkiau priglunda prie platesnių veidų, tokių kaip mano, bet jų kokybė yra nepriekaištinga“, – aiškino direktorius, pridurdamas, kad ir ne visai gerai prie veido priglundantys respiratoriai bus panaudoti.

„Kiek žinau, gamintojas kompensuos šituos nuostolius ir atsiųs dar vieną partiją“, – teigė A.Skorupskas.

Panevėžio ligoninę jis įvardijo kaip „tarpinį sandėlį“, kuris apsaugos priemones perduoda kitoms apskrities sveikatos priežiūros įstaigoms.

A.Skorupskas palankiai atsiliepė apie medikų ir verslininkų – įmonių „Devold“ ir „Dominari“ – iniciatyvą kurti apsauginius kostiumus.

„Dabar jie derina pramoninę gamybą“, – teigė direktorius ir priduria, kad kostiumai jau ištestuoti, o atsiliepimai apie juos – geri.

„Dominari“ vadovas Saulius Maleckas atsisakė komentuoti įmonės planus dėl apsauginių kostiumų gamybos.

„Kol kas derinimo stadijoje, dėl to dar nekomentuosiu“, – BNS sakė jis.

Pasak S.Malecko, „Dominari“ pagaminti kostiumai medikų dar nepasiekė, jis taip pat neatsakė, ar jie bus skirti tik Panevėžio, ar visos Lietuvos medikams.

Savo ruožtu Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje veikianti Norvegijos kapitalo tekstilės gamintoja „Devold“ nurodė, kad iki vasaros pabaigos visos Lietuvos medikams galėtų pagaminti apie 100 tūkst. vienkartinių apsauginių kostiumų.

„Iki vasaros pabaigos galėtume pagaminti apie 100 tūkst. vienkartinių kostiumų, priklausomai nuo poreikio ir žaliavos tiekimo“, – komentare BNS išdėstė „Devold“.

Po dviejų savaičių, pasak A.Skorupsko, Panevėžio ligoninėje turėtų pradėti veikti koronaviruso tyrimų laboratorija. Šiuo metu esą laukiama įrangos.

„Yra pasirašyta sutartis su tiekėjais, kad jie turėtų mums pristatyti reikiamą rangą per dvi savaites. Jei jie mūsų neapgaus ir išpildys sutartį taip, kaip ji parašyta, tikimės po dviejų savaičių paleisti laboratoriją Panevėžio ligoninėje“, – dėstė A.Skorupskas.

Anot jo, šiuo metu laboratorijai rengiamos patalpos, vyksta kiti pasirengimo procesai: „Kai gausime patvirtinimus, tikrai įsijungsime į bendrą laboratorijų tinklą Lietuvos ir galėsime daugiau tyrimų atlikti mūsų ligoninėje.“

Dabar Panevėžyje paimti mėginiai dėl užsikrėtimų siunčiami į laboratorijas kituose miestuose, o tai, pasak direktoriaus, neleidžia atlikti tiek tyrimų, kiek norėtųsi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min